Corsair Vengeance RGB Pro overclock sonrası hatalar

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 108
  • Görüntüleme 6B
@Karındeşen 3600-16'dan Samsung C-die gelemez çünkü C-die CL 16 olamaz. Corsair'in yeni 3600-16'lık kitlerinden ya Hynix cjr geliyor ya Micron e-die.

18'liğin değilmiş o zaman hocam, ben 18 olanın skusu sandım.
İmkansız zaten.

Diğeri
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani bu konudaki sku, kinonun aldığı ile uyuşuyor, 3200 CL16 olması lazım.
Sanırım C die aldı.

@Karındeşen 3600-16'dan Samsung C-Die gelemez çünkü C-Die CL 16 olamaz. Corsair'in yeni 3600-16'lık kitlerinden ya Hynix CJR geliyor ya Micron E-Die.
18'liğin değilmiş o zaman hocam, ben 18 olanın skusu sandım.
İmkansız zaten.

Diğeri
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani bu konudaki sku, kinonun aldığı ile uyuşuyor, 3200 CL16 olması lazım.
Sanırım C die aldı.

Çöp die da gelse bozuk RAM'den iyidir. Dolaylı yoldan değişim gibi olacağı için farklı RAM veya ek masraf olmamış olacak. Ben zaten alışkınım teneke sample işlemcilere, yamuk RAM'lere yarın görürüz ne çıkacak.
RAM geldi taktım. Şimdi bu Samsung çöp-die mı oluyor? @BerkayZ87 @Karındeşen

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Son düzenleme:
Çalışıyor Memtest5'de de herhangi bir hata vermedi 86'ya kasmaya gerek yok diyorum. Buna overclock yapılır mı nedir bu çipin olayı?
Çok kötü çip hocam :D Ama OC yapmayacaksan bir problem yok kullanabilirsin. Yapmak istersen de maksimum 3600 MHz CL17 falan yapabilirsin tabi alt gecikmeler daha yüksek olur.

Çok kötü çip hocam :D Ama OC yapmayacaksan bir problem yok kullanabilirsin. Yapmak istersen de maksimum 3600 MHz CL17 falan yapabilirsin tabi alt gecikmeler daha yüksek olur.

Sence deneyelim mi kalsın mı? Var mı ayarların bunun için?

Sence deneyelim mi kalsın mı? Var mı ayarların bunun için?
Var, üşenmem dersen söyleyeyim.

DRAM 3600 MHz
tCL 18
tRCDRD 23
tRCDWR 23
tRP 23
tRAS 46
tRC 76
DRAM Voltage 1.35V

Boot etmezse BIOS sıfırlarsın.

Geri
Yukarı