Corsair Void Elite alınır mı?

Anladım hocam yorumunuzu bekliyor olacağım. Yalnız bunda USB ses kartı gelmiyor galiba yani yazılım yüklenmeyebilir. Neyse, her halükarda merak ediyorum dip ses sorununu yazılımsız da olsa.

Ben kulaklıkdan anlamıyorum jak girişi USB 3.5 giriş falan bilmiyorum hiç inan ama yorumumu yazacağım gene de.

Bence karıştırıyorsunuz. Zaten bu serinin hepsi yani "Corsair Void Elite" yazan serinin hepsi Stereo + Sanal 7.1 surround desteği var. Yani temelde donanım olarak Stereo hepsi. Aslında komple bu fiyat bantlarında birçok kulaklık böyle. Ayrıca bu modelde sadece RGB yok. USB ses kartı da gelmiyor galiba. Ama yine de diğer modeller gibi bir USB ses kartı takılabilir. Destek olarak farkı yok.

@berke_babo Hocam ürünü kullanmaya başladıktan sonra dip ses sorunu hakkında geri dönüş yapabilirseniz memnun olurum.
Void Elite'nin fiyatı 800 değil. 1100+ lira. İki kulaklık arasında donanımsal fark var ve ikisi farklı kulaklıklar.

CA-9011205-EU 7.1
CA-9011208-EU Stereo

Void Elite'nin fiyatı 800 değil. 1100+ lira. İki kulaklık arasında donanımsal fark var ve ikisi farklı kulaklıklar.

CA-9011205-EU 7.1
CA-9011208-EU Stereo
Hocam kulaklıklar aynı. Sizin Stereo dediğiniz, sadece jak girişli olan yanında USB ses kartı gelmeyen model. Ben onda da USB ses kartı var sanıyordum, burası benim hatam tamam. Ama temelde aslında ikisi de aynı donanım, aynı ürün. Birinde USB ses kartı yok. Yani sizin attığınız sonu 205'le biten modelin USB ses kartını 208'liye takarsan bir fark olmayacak.
Sizin sonu 208'li biten Stereo dediğiniz model attığım linktekiyle aynı, burada da 206 yazmışlar ama satılan sitelere bakarsanız aynı ürün ikisi de:

Burada biraz mağazaların isimleri birbirine karıştırması da söz konusu.

Sonuç olarak hepsi temelde Stereo, yanlarında gelen USB'ler ile 7.1 surround oluyor. O da sanal.

Sonunda 7.1 yazıyorsa USB'li geliyor, yazmıyorsa USB ile gelmiyor gibi.

Hocam kulaklıklar aynı. Sizin Stereo dediğiniz, sadece jak girişli olan yanında USB ses kartı gelmeyen model. Ben onda da USB ses kartı var sanıyordum, burası benim hatam tamam. Ama temelde aslında ikisi de aynı donanım, aynı ürün. Birinde USB ses kartı yok. Yani sizin attığınız sonu 205'le biten modelin SES kartını 208'liye takarsan bir fark olmayacak.
Sizin sonu 208'li biten Stereo dediğiniz model attığım linktekiyle aynı, burada da 206 yazmışlar ama satılan sitelere bakarsanız aynı ürün ikisi de:

Sonuç olarak hepsi temelde Stereo, yanlarında gelen USB'ler ile 7.1 surround oluyor. O da sanal.
Evet, bu konuda haklısınız. Ancak yine de donanımsal fark söz konusu. Yani bir jak ile ses kartlı kulaklık aynı değil.

Bu arada bu kulaklıkta dip ses yok. Fakat cızırtı var, arada olan ve USB çıkarıp takınca düzelen bir sorun. O da Corsair yazılımı kaynaklı bir durum. Jak olan bir kulaklıkta yazılım olmayacağı için böyle sorunlar da olmayacaktır.

Son düzenleme:
Evet, bu konuda haklısınız. Ancak yine de donanımsal fark söz konusu. Yani bir jak ile ses kartlı kulaklık aynı değil.

Bu arada bu kulaklıkta dip ses yok. Fakat cızırtı var, arada olan ve USB çıkarıp takınca düzelen bir sorun. O da Corsair yazılımı kaynaklı bir durum. Jak olan bir kulaklıkta yazılım olmayacağı için böyle sorunlar da olmayacaktır.

Usta benim kafa gitti ya.

Hocam kulaklıklar aynı. Sizin Stereo dediğiniz, sadece jak girişli olan yanında USB ses kartı gelmeyen model. Ben onda da USB ses kartı var sanıyordum, burası benim hatam tamam. Ama temelde aslında ikisi de aynı donanım, aynı ürün. Birinde USB ses kartı yok. Yani sizin attığınız sonu 205'le biten modelin USB ses kartını 208'liye takarsan bir fark olmayacak.

Sonunda 7.1 yazıyorsa USB'li geliyor, yazmıyorsa USB ile gelmiyor gibi.

Özetlemeye çalışayım:
Şu an en ucuz olan ve 800 lira gözüken ismi düz "Corsair Void Elite" yazan ürün yanında USB ses kartı gelmeyen bir model. Yani sadece normal bildiğimiz jak girişiyle geliyor gibi.
Bunun farkı ne derseniz, USB ses kartında siz kulaklığın jak girişini bu yanında gelen USB ses kartına yerleştirirsiniz, onu da PC'de USB girişine yerleştirirsiniz. Kulaklık USB'den çalışır, doğrudan anakarta bağlanmaz. Daha doğrusu anakartın kendi ses kartını kullanmaz.

Yazılım da sadece USB girişinde desteklenir, çünkü o yanında gelen ses kartına göre dizayn edilmiştir muhtemelen.

Diğer modellerde ise USB ses kartı gelir ekstra. Surround mevzusu da USB ses kartlarında desteklenir, düz jak girişlerinde Stereo olarak çalışır.

CA-9011205-EU 7.1
CA-9011208-EU stereo.

Ca yazdın mı çakmamı oluya yani farklı bir modelmi yazsa ne olacak.

Özetlemeye çalışayım:
Şu an en ucuz olan ve 800 lira gözüken ismi düz "Corsair Void Elite" yazan ürün yanında USB ses kartı gelmeyen bir model. Yani sadece normal bildiğimiz jak girişiyle geliyor gibi.
Bunun farkı ne derseniz, USB ses kartında siz kulaklığın jak girişini bu yanında gelen USB ses kartına yerleştirirsiniz, onu da PC'de USB girişine yerleştirirsiniz. Kulaklık USB'den çalışır, doğrudan anakarta bağlanmaz. Daha doğrusu anakartın kendi ses kartını kullanmaz.

Yazılım da sadece USB girişinde desteklenir, çünkü o yanında gelen ses kartına göre dizayn edilmiştir muhtemelen.

Diğer modellerde ise USB ses kartı gelir ekstra. Surround mevzusu da USB ses kartlarında desteklenir, düz jak girişlerinde stereo olarak çalışır.

Anladım hocam o internette 200*300 TL'ye satılan ses kartı kulaklıkla birlikte geliy benim aldığım modelde ise direk anakartın ses kartına bağlanıyor böyle bir şey olsa ne olur yani önemli değil bence.

Ca yazdın mı çakmamı oluya yani farklı bir modelmi yazsa ne olacak.

Anladım hocam o internette 200*300 TL'ye satılan ses kartı kulaklıkla birlikte geliy benim aldığım modelde ise direk anakartın ses kartına bağlanıyor böyle bir şey olsa ne olur yani önemli değil bence.
Çakma değil, biri ses kartlı diğeri değil. Biri Stereo diğeri 7.1. Ses farkı var demek istiyoruz. Google'a yazabilirsiniz surround vs stereo diye.

Anakart üzerindeki ses kartı ne kadar iyiyse o kadar iyi ses verir. Mikrofonu ayarlamak ise daha zor oluyor jak kulaklıklarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı