Cortana nedir?

Ahpketsnbteine

Hectopat
Yer
Sürekli evde
Daha fazla  
Selamlar tekrardan! Sormak istediğim bir şey var. Bugün bilgisayarıma bir güncelleme geldi ve sonrasında görev çubuğunda beyaz bir halka olduğunu gördüm. Tıkladım ve adı 'cortana' idi. Siri gibi bir şey mi? Şu anda Türkçe olarak kullanılamadığı yazıyor. Bu nedir biri bana açıklayabilir mi?

Selamlar tekrardan! Sormak istediğim bir şey var. Bugün bilgisayarıma bir güncelleme geldi ve sonrasında görev çubuğunda beyaz bir halka olduğunu gördüm. Tıkladım ve adı 'cortana' idi. Siri gibi bir şey mi? Şu anda Türkçe olarak kullanılamadığı yazıyor. Bu nedir biri bana açıklayabilir mi?

Microsoft Cortana, Microsoft tarafından Windows Phone 8.1 ve Windows 10 Mobile sistemi, Microsoft Band ve Microsoft Band 2, Windows Karma gerçeklik için geliştirilen ve Windows 10, IOS, Android, ve Xbox One'a gelecek olan bir akıllı kişisel asistan.

Kaynak: Cortana

Microsoft Cortana, Microsoft tarafından Windows Phone 8.1 ve Windows 10 Mobile sistemi, Microsoft Band ve Microsoft Band 2, Windows Karma Gerçeklik için[2][3] geliştirilen ve Windows 10,[4] iOS, Android,[5] ve Xbox One'a gelecek olan bir akıllı kişisel asistan.[6] Windows Mobile, Windows phone 7, Windows Phone 8 ve önceki Microsoft Windows sürümlerinde uyumlu değildir. Cortana hatırlatmaları ayarlayabilir, klavye girişi gerektirmeden doğal sesi tanıyabilir ve Bing arama motorundaki bilgileri kullanarak soruları cevaplayabilir.

Geri
Yukarı