Counter Strike 1.6 sabit 60 FPS sorunu

abd boom

Decapat
Merhabalar arkadaşlar oyun eskidi ama hala severek oynuyorum. Öncelikle belirteyim oyun orijinal Steam üzerinden satın aldım ve yıllardır sorunsuzca oynuyordum. Başlıkta da belirttiğim gibi sabit olarak 60 FPS almaya başladım almaya başladım diyorum çünkü bu sorun Windows 10'a geçtiğimde başıma gelmeye başladı.
Fakat garip bir durum söz konusu oyunu pencere moduna alır isem FPS kilidi ortadan kalkıyor veya NVIDIA denetim masasından entegre grafiği seçersem FPS sorunu ortadan kalkıyor ama harici ekran kartımı seçtiğim ve tam ekranda açtığım zaman FPS'im 60'ta kalıyor.

Bu konuyu açmadan önce biraz araştırma yaptım bu soruna sebep olabilecek bazı şeyleri yaptığımı belirtmek istiyorum.
Yaptığım/denediğim şeyler:
Xbox ayarlarını devre dışı bırakmak
Oyun modu, oyun kaydı gibi şeyleri kapatmak
NVIDIA denetim masasından düşey senkronizasyonu kapatmak
Oyun içerisinden "gl_vsync 0" komutunu tekrar yazmak
Oyun içerisinde "fps_max 0" ve "fps_max 100" gibi komutları denemek

Bunların dışında bir öneri daha vardı fakat bunu yapamadım. Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakmak bunu yapamama sebebim Counter Strike 1.6'ya dair herhangi bir exe dosyası bulamamam.

Sistem özelliklerim:
i7-3632QM
1 GB GeForce 635M ve Intel HD 4000

Oyun içi tam ekrana alıp, dikey senkronizasyonu (ismi daha değişikte olabilir) kapatmayı dener misiniz?

Belki bu video işine yarayabilir (olacaklardan sorumlu değilim.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2.30 tan sonra yapıyor nvidia ayarlarını

Geri
Yukarı