Counter-Strike 2 deneyimim

fatih murdock

Kilopat
Daha fazla  
merhaba herkese.

🗨️ Birkaç gün önce CS2 için davet aldım ve oyunu indirip oynamaya başladım.
Ancak CS2'yi ne kadar çok beklesem de performans olarak beni hiç ama hiç olumlu yönde etkilemedi.

⛔ Sistemim 5600H RTX3050M ve 16 GB RAM'a sahip ancak hemen hemen her ayarda 45 ile 90 FPS arası aldım. Ortalama da ise 60-70 FPS.

⛔ Oyunun çıkmasına az bir süre kalmışken performans olarak hiç stabil değil ve anlık olarak çok fazla FPS düşüyor. Uzun lafın kısası CS2 düşük seviye bilgisayarlar için.
-Şahsi görüşüm- çok da iyi bir performans vermeyecek gibi.
Ben normal CS'de ortalama 150 ile 220 FPS arasında oynarken, CS2'de ortalama 60 70 FPS'lere kadar düştü.

⏩ Sizlerin CS2 deneyimi nasıldı? Hangi ayarlarda veya hangi sistemde ne kadar FPS alıyorsunuz ve eskiye göre ne kadarlık bir FPS düşüşü var?

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba herkese.

🗨️ Birkaç gün önce CS2 için davet aldım ve oyunu indirip oynamaya başladım.
Ancak CS2'yi ne kadar çok beklesem de performans olarak beni hiç ama hiç olumlu yönde etkilemedi.

⛔ Sistemim 5600H RTX3050M ve 16 GB RAM'a sahip ancak hemen hemen her ayarda 45 ile 90 FPS arası aldım. Ortalama da ise 60-70 FPS.

⛔ Oyunun çıkmasına az bir süre kalmışken performans olarak hiç stabil değil ve anlık olarak çok fazla FPS düşüyor. Uzun lafın kısası CS2 düşük seviye bilgisayarlar için.
-Şahsi görüşüm- çok da iyi bir performans vermeyecek gibi.
Ben normal CS'de ortalama 150 ile 220 FPS arasında oynarken, CS2'de ortalama 60 70 FPS'lere kadar düştü.

⏩ Sizlerin CS2 deneyimi nasıldı? Hangi ayarlarda veya hangi sistemde ne kadar FPS alıyorsunuz ve eskiye göre ne kadarlık bir FPS düşüşü var?
Zamanında CS:GO'yu optimizasyonu için takdir ettim, 2 GB RAM'li bilgisayarımda Çok Yüksek ayarlarda bile çalışıyordu en az 60 fps. Şimdi bu özelliklerle 60 FPS alıyor.

Rezalet.

Zamanında CS:GO'yu optimizasyonu için takdir ettim, 2 GB RAM'li bilgisayarımda Çok Yüksek ayarlarda bile çalışıyordu en az 60 FPS. Şimdi bu özelliklerle 60 FPS alıyor.

Rezalet.

CS'yi gerçekten 20 senelik bir PC bile açarken herhalde CS2'yi 5-6 senelik bir PC stabil bir şekilde açamayacak gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zamanında CS:GO'yu optimizasyonu için takdir ettim, 2 GB RAM'li bilgisayarımda çok yüksek ayarlarda bile çalışıyordu en az 60 FPS. Şimdi bu özelliklerle 60 FPS alıyor.

Rezalet.

Ne hocam ben 8 GB RAM ile 30 FPS alamıyorum işlemci nedir bence asıl tam terse CS:GO'nun optimizasyonu kötü eskiden 2018 2019'larda süper diyordu bir tanıdığım aynı laptop özellikleri vardı.

CS:GO kalkması kötü olacak. Performansı düşük bilgisayarlarda oynanamayacak artık CS. Ya da optimizasyonu düzeltirlerse inşallah CS:GO gibi çoğu bilgisayarda rahatça oynarız.

Yani görsellik ve animasyonlarda bariz bir fark mevcut. Üzerine ışıklandırma bariz daha iyi. FPS düşmesi epey normal, tek başına üzerine epey uğraşılan smoke detayı bile bilgisayarı çok daha fazla yoruyor. Ne kadar optimize edilir bilmiyorum. Şu an tek isteğim glitchlerin toparlanması.

Zamanında CS:GO'yu optimizasyonu için takdir ettim, 2 GB RAM'li bilgisayarımda Çok Yüksek ayarlarda bile çalışıyordu en az 60 fps. Şimdi bu özelliklerle 60 FPS alıyor.

Rezalet.

CS:GO hiçbir zaman güzel görünen bir oyun olmadı, dokular ve animasyonlar epey outdated idi. Hala kendisinden kaç sene önce çıkmış Half-Life 2 vibe'ını alıyordum oyunu oynarken. Zaten açık dünya bir şey değil, maplerin boyutu belli. Detay ve efektler çok kısıtlı, kan efektleri bile en yüksek ayarlarda aşırı outdated görünüyordu. Şu an sadece karşılaştırma videolarına bakınca bile o kalitedeki çağ fark belli oluyor. Bunun fırsat maaliyeti de FPS olacak.

Geri
Yukarı