Coursera eğitimleri yurt dışına avantaj sağlar mı?

kaansecret

Centipat
Eğitimleri gerçekten çok kaliteli. Bilmediğim birçok şey öğrendim. Öğrenmeye de devam ediyorum. LinkedIn profilime ekliyorum aldıklarımı, sizce yurt dışı için bir avantaj sağlar mı belgeler?

Hangi alanda kurslar? Yazılım vs. için hayır. Öğrendikleriniz aracılığıyla yaptıklarınız sizi öne geçirebilir ama kursu bitirmiş olmak ya da sertifika almak kendi başına çoğunlukla değersiz.

Hangi alanda kurslar? Yazılım vs. için hayır. Öğrendikleriniz aracılığıyla yaptıklarınız sizi öne geçirebilir ama kursu bitirmiş olmak ya da sertifika almak kendi başına çoğunlukla değersiz.
Pekala burayı anladım. Peki okulların direkt kendisinden aldığımız pahalı sertifikalar bir işe yarıyor mu? Merak ettiğim için soruyorum. Atıyorum Harvard Extension School sertifikası veya Stanford Online? Bir kursa 2k ile 7k dolar arasında fiyat biçiyorlar.

Dediğim gibi genel olarak hayır. Belki (çok istisna bir belki) bir recruiter ya da insan kaynaklarından bir elemanın gözüne ilişebilir ama o kadar. Sertifikalar ve benzeri şeylerden çok yapılan projeler önemli. Herkes sertifika alabilir, sertifika almak çok kolay. Projeyi yapmak ve öğrenilenleri uygulamak asıl işe uygunluk ve yetkinlik gösterir. Bazı meslek dallarının (örneğin IT) aksine bu alanda çoğunlukla spesifik sertifikalar gerekmiyor.

Geri
Yukarı