COVID-19 test sonucu pozitif

@James Gosling geçmiş olsun hızla iyileşirsiniz umarım.

Öncelikle tomografi BT çekilmeniz gerek, eğer doktorun dediği gibi geç belirti gösterdiyseniz zatürre veya bir ilerisi kronikleşmiş zatürre olma ihtimaliniz çok yüksek.

Oksimetre ölçümü yaptırınız ve değeri 100 altı çıkarsa 80 ile 90 gibi, hemen hava tedavisi almaya başlayınız.

Lütfen önceliğiniz akciğerlerinizin temiz olduğu teyidini alınız sonra tedavi amaçlı doktor size ilaç verecektir.

İlk gün sabah 8 akşam 8 ilaç sonraki günler sabah aksam 3 er tane, 5 günde bitecek şekilde ilaç tedavisi uygulayacaktırlar.

Soğukta durmayın banyo yapmayın ateşinizi 39 dereceye yaklaştırmayın ve bol su içiniz kalbiniz yeri gelecek 120 ile 150 arası atıp şah damarlarınız zonklayacaktır ve sizi uyutmayacaktır.

İlk 3 gün ilaçları kullandıktan sonra zamanla toparlayacaksınız. İlk ve en kritik süreç ise kas ve kemik iskeletiniz kafadan başlayıp ayak parmaklarınıza kadar şiddetli bir ağrı göreceksiniz sabretmenizi ve dayanmanızı tavsiye ederim.

Herkese geçmiş olsun mesajları için teşekkür ediyorum. 2.gündeyim ve hala normal hissediyorum sadece biraz bir kırgınlık var gibi üzerimde.
@James Gosling geçmiş olsun hızla iyileşirsiniz umarım.

Öncelikle tomografi BT çekilmeniz gerek, eğer doktorun dediği gibi geç belirti gösterdiyseniz zatürre veya bir ilerisi kronikleşmiş zatürre olma ihtimaliniz çok yüksek.

Oksimetre ölçümü yaptırınız ve değeri 100 altı çıkarsa 80 ile 90 gibi, hemen hava tedavisi almaya başlayınız.

Lütfen önceliğiniz akciğerlerinizin temiz olduğu teyidini alınız sonra tedavi amaçlı doktor size ilaç verecektir.

İlk gün sabah 8 akşam 8 ilaç sonraki günler sabah aksam 3 er tane, 5 günde bitecek şekilde ilaç tedavisi uygulayacaktırlar.

Soğukta durmayın banyo yapmayın ateşinizi 39 dereceye yaklaştırmayın ve bol su içiniz kalbiniz yeri gelecek 120 ile 150 arası atıp şah damarlarınız zonklayacaktır ve sizi uyutmayacaktır.

İlk 3 gün ilaçları kullandıktan sonra zamanla toparlayacaksınız. İlk ve en kritik süreç ise kas ve kemik iskeletiniz kafadan başlayıp ayak parmaklarınıza kadar şiddetli bir ağrı göreceksiniz sabretmenizi ve dayanmanızı tavsiye ederim.
Teşekkür ederim hocam. Korkuttunuz cidden. Doktorumu arayayım tekrar.

@James Gosling iyi günler dilerim sizi korkutmak için söylemedim, eğer öyle algıladıysanız özür dilerim ama size bunları anlatırken işin ciddiyetini ve önemini yansıttım o yukarıda yazdıklarım ve belirtilerin hepsini ben yaşadım.

Anlatmadığım şeyler de var ölümden döndüm. Sadece 1 dk içinde şans eseri tedavi sırasında onları anlatmıyorum ki fazla strese girmeyiniz.

Merhabalar, son 21 günde evden 2 kere çıkmama rağmen COVID-19 testim pozitif çıktı. Ayakta atlatacağa benziyorum ama hiç belli olmaz. Doktor, daha önce de kapmış olabilirsin, etkilerini şu an göstermeye başlamıştır dedi. 21 gün öncesine kadar Ankara'da üniversitedeydim sınavlar için. Ben oradan kaptıysam tüm üniversite kapmıştır sınav sırasında. Herkes dikkat etsin kendine.

Geçmiş olsun Allah şifa versin.

Geri
Yukarı