Cppredistx86 virüsü

Samir Elekberli

Hectopat
Daha fazla  
Bugün PC'yi açtığımda hiç beklemediğim bir şekilde chrome açıldı. Reklam virüsüne yakalandığımı düşünüp, panikleyerek pencereyi kapattım. Sonraysa görev yöneticisinden başlatma zamanı "Cppredistx86" isimli bir programın başladığını gördüm. Googlede araştırdığıma göre bu bir virüsmüş. Tam olarak bir bilginiz var mı bu programla ilgili? Ne yapmam gerekiyor?
Şu an Windows Defender ile tam tarama yapıyorum, umarım virüsü bulup siler.
İşletim sistemim: Windows 10 Pro

Windows Defender eğer virüsü bulamazsa başka bir antivirüs programı indir. Temizlersin. Bence önemli bir virüs değildir temizlenir. Güçlü bir virüs olsaydı bilgisayarı bile açamayabilirdin. Yine de virüs temizlenene kadar kredi kartı bilgilerini vs. girme bilgisayarına.
Kaspersky indirip bilgisayarınızda tarama yapın.
Katılıyorum

Windows Defender hiçbir şey bulamadı, ya ben abartıyorum, ya da virüs kendisini çok iyi gizliyor. Kaspersky ile tarama yapıyorum.
Kaspersky virüsü sildi, sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Zararlının tanısı:, Trojan.Win32.Agent.icym. , yüksek ihtimal.

Kaspersky Free indirip tam tarama yapın.
Complete Internet Repair'i bu rehberden indirin ve rehbere göre uygulayın.

Kaspersky free virüsü sildi.
Complete Internet Repair'e ihtiyacım var mı?
İnternet sorunu yaşadım ama Windows 10 kendisi çöze bildi.

Zararlı aktif iken internetle etkileşim halinde olduğundan, bazı yapılandırmaları bozmuş olabilir. Dolayısıyla kullanman lazım. "Windows Firewall" dışında tüm tikleri işaretleyip onarım yapmanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı