CPU %100 çalışıyor

Fatih576

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım normal hızında çalışırken 2 hafta boyunca hiç açmadım ve 2 hafta sonunda açtığımda bilgisayarımın çok yavaşladığını gördüm. Açılışta çok yavaş açılıyor ve siyah ekran veriyor açıldıktan sonra hiçbir şey yapmadığım halde CPU %100 çalışıyor ve bilgisayarım çok yavaş. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir; ne yapmalıyım?

Görev Yöneticisi'ni açtığınızda işlemciyi %100 kullanan nedir? İşlemciniz nedir?

İşlemcinizi %100 kullanan program nedir? Ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Virüs vs olmadığından emin olmak için kaspersky ve malwarebytes ile taratıp temizlet. Sorun devam ederse anakart veya ram arızası olabilir.

CPU'yu kullanan uygulamalar sürekli ve her gün değişiyor yani tek bir uygulama kullanmıyor.
Ve işemcim ise

Intel® Core™ i7-7700HQ​

İlk açıldıktan sonra ekran görüntüsü alıp atar mısınız? Tahmin ettiğim bir virüs var o da rastgele uygulamalara yayılarak işlemciyi %100 kullanıyor.

CPU'yu kullanan uygulamalar sürekli ve her gün değişiyor yani tek bir uygulama kullanmıyor.
ve işemcim ise

Intel® Core™ i7-7700HQ​

Eğer bir program çalıştırmadığınızdan emin iseniz kesinlikle normal değil. 2 kere bu sorunu yaşadım. Bellek sızıntısı oluyor olabilir. Eğer sizin de bilgisayarınız durduk yere çok kasıyor ise benim yaptıklarımı deneyebilirsiniz.
1- Virüs taraması yapmak.
2- Driverları güncellemek
3- AMD/Nvidia Ekran kartı driverlarını silmek
4- Varsa MSI Afterburner veya benzeri donanım izleyici uygulamaları kaldırmak
5- Format atmak. :)

İlk açıldıktan sonra ekran görüntüsü alıp atar mısınız? Tahmin ettiğim bir virüs var o da rastgele uygulamalara yayılarak işlemciyi %100 kullanıyor.
Bitcoin virüsü olabilir mi
Tahmin ettiğin virüs nedir acaba

Dosya Ekleri

• 3.JPG
    3.JPG
    100,4 KB · Görüntüleme: 29
  • 4.JPG
    4.JPG
    103,6 KB · Görüntüleme: 34
  • 5.JPG
    5.JPG
    99,3 KB · Görüntüleme: 29
  • 6.JPG