CPU %100 kullanılıyor

Roni3rhan

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Msi Gtx 1650SUPER Ekran Kartı
İ3 9100F İşlemci
8x2 16gb DDR4 Ram
Msi h310m-vdh Anakart
Corsair 550w 80plus Power
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi forumlar, gerçekten bıkmış durumdayım. Şu sorun yüzünden bilgisayarı formatladım temiz kurulum yaptım yine aynı. Çözümünü bilen söyleyebilir mi lütfen. Teşekkürler. Görsel bırakıyorum aşağıya.

sorun.png

Cevap veren herkese teşekkürler fakat benim merak ettiğim işlemciyi hangilerinin çok kullandığı değil. Fark ettiyseniz CPU sürekli %100 ve kullanacak uygulama sonuna kadar kullanıyor. Diğer yazılımlarda işlemci kullanımım ortalama masaüstünde boşta 20 küsurlerde dolaşıyor. Benim merak ettiğim benim görev yöneticim mi bozuk? Neden sürekli %100 yani oradaki en yüksek kullanılanları toplasak %50 olsa bile %100 diyor neden?

Donma, takılma vs olmuyorsa dediğin olabilir.

Donma, takılma vs olmuyorsa dediğin olabilir.
yok donma takılma vs yok oyunlarda herşey stabil olması gerektiği gibi. fakat ben temiz kurulum yapmama rağmen böyle neden acaba :D

bu arada şimdi aklıma geldi de. ben bi ara tpm ayarını açıcağım zaman biosta bi kaç ayar değiştirmiştim acaba ben bu işlemciyi sürekli açık kalması gibi bi ayar açmış olabilirmiyim. çünkü tek açıklaması bu. temiz kurulum yapmama rağmen böyle

Reis benim ikinci makinede bu 9100F'le hemen hemen benzer performansta 4 seneyi geçkin i5-7500 var, şu an i7-8700'de de kullandığım özel editli Windows 10'u genelde kullanmama rağmen 4/4 yapısında da olsa boşta daha %1'i geçtiğini görmedim. Defender + telemetry servisleri +ıvır zıvırlar işlemciyi anlık olarak ciddi oranda kullanabiliyor. Bence işlemcinin suyunu çıkarmak istiyorsa Windows 10'u düzenlenmiş bir şekilde kullanması gerekiyor diye düşünüyorum 👍🏻

Reis benim ikinci makinede bu 9100F'le hemen hemen benzer performansta 4 seneyi geçkin i5-7500 var, şu an i7-8700'de de kullandığım özel editli Windows 10'u genelde kullanmama rağmen 4/4 yapısında da olsa boşta daha %1'i geçtiğini görmedim. Defender + telemetry servisleri +ıvır zıvırlar işlemciyi anlık olarak ciddi oranda kullanıyor. Bence işlemcinin suyunu çıkarmak istiyorsa Windows 10'u düzenlenmiş bir şekilde kullanması gerekiyor diye düşünüyorum 👍🏻

Bu da mümkün elbette hocam.
Daha az kaynak tüketimi için optimize edilmiş bir OS günümüz şartlarında 4 çekirdek için daha iyi bir seçenek olacaktır. Lakin yine de %90+ kullanması boş durumda anormal geldi bana.

saygılarımla. 🙌🏼

Geri
Yukarı