CPU %100 oluyor

JadieN

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, forumda ikinci postum, yanlışım ve kusurum olduysa affola.

Bilgisiyarım Windows 10 pro'ydu. Metin 2 gibi (düşük bir oyunda) kastığı için Windows 8.1 yapma kararı aldım. Fakat bunda da kasıyor.
Oyundayken görev yöneticisine baktım CPU %98 falan oluyordu ( köylerde değil ) kimsenin olmadığı mapta.
Sebebini bilen veya önerebilceği bir şey var mı?

Bilgisiyarımın özellikleri ise;

• Ekran kartı: AMD R7 240.
  • RAM: 8 GB.
  • 240 GB SSD.
  • Işlemci: AMD atlhon (tm) ll X4 640 Processor 3.0 GHz.

Eksik varsa kusura bakmayın. Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar. Tek çarem kaldı, o da Windows 7 yapmak sanırım.

Arkadaşlar merhaba, forumda ikinci postum, yanlışım ve kusurum olduysa affola.

Bilgisiyarım Windows 10 pro'ydu. Metin 2 gibi (düşük bir oyunda) kastığı için Windows 8.1 yapma kararı aldım. Fakat bunda da kasıyor.
Oyundayken görev yöneticisine baktım CPU %98 falan oluyordu ( köylerde değil ) kimsenin olmadığı mapta.
Sebebini bilen veya önerebilceği bir şey var mı?

Bilgisiyarımın özellikleri ise;

• Ekran kartı: AMD R7 240.
  • RAM: 8 GB.
  • 240 GB SSD.
  • Işlemci: AMD atlhon (tm) ll X4 640 Processor 3.0 GHz.

Eksik varsa kusura bakmayın. Yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar. Tek çarem kaldı, o da Windows 7 yapmak sanırım.
Darboğaz olabilir.

İnternetten baktığıma göre darboğazdan kaynaklı değil. Bilgisayarına Mining virüsü bulaşmış olabilir.

Darboğaz olabilir.
Eskiden böyle bir problem yoktu ama hocam?
İnternetten baktığıma göre darboğazdan kaynaklı değil. Bilgisayarına Mining virüsü bulaşmış olabilir.
Bilgisiyara yeni format attım kardeşim Sanmıyorum.
Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri'ne gir.
Dengeli(Önerilen) seçeneğini seç.
Olmadıysa bana dön.
Sana nerden ulaşabilirim hocam?

Hocam görev yöneticisinden CPU'yu hangi uygulama kullanıyor bu yazar oraya bakın derim. Olmazsa temiz bir kurulum yapın.

Vallahi hocam CPU'yu kullanan extra bir uygulama yok Windows dosyaları ve Discord Metin 2 başka bir şey yok yani oyundayken oluyor aşağıya alıyorum 25-30'a düşüyor CPU.

Geri
Yukarı