CPU 4.2 GHz olmasına rağmen oyunlarda 2700 sabit GHz veriyor

uziyus

Femtopat
Daha fazla  
Sistem:
Ryzen 7 5700X.
RTX4060.
32 GB 4000MHz.
Prime B550M-A
512 Kingston SSD.
MSI 650W PSU.
380Hz monıtor.

Oyunda bir gecıkme var. Sanki ekranıma gec gelıyor gibi goruntu sıstem mı kararsız anlamadım. Afterburner'dan baktıgım zaman oyun ıcı 2700 GHz işlemci hızı sabit ama GHz hızım 4.2GHz O.C'li sizce sorunum nedır? Neden gecıkme saglanıyor? Sizce sorun işlemciden mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
OC'yi geri çektiğin zaman düzelme var mı pekİ?
yanı aklıma tek gelebılen eskı bı sıvı sogutmam var acaba sogutamıyor mu oto mu dusuruyor ve bıde oyunda neden 2700 sabıtlı olması gerekn mı 2700 yoksa bı ayardan dolayı mı stabıl

Aşırı saçma bir işlem yapmışsın sen. 4.2 OC değil UC olmuş. 4.7 ile 1.350 dene bakalım. İyi giderse frekans yükseltiriz.
stoklu 3.4 ghz ben 4.2 cıkardım max 4.6 yapabılırım neresı sacma anlamadım

yanı aklıma tek gelebılen eskı bı sıvı sogutmam var acaba sogutamıyor mu oto mu dusuruyor ve bıde oyunda neden 2700 sabıtlı olması gerekn mı 2700 yoksa bı ayardan dolayı mı stabıl

4.6'yı zaten gerektiğinde kendisi yapıyor stok halinde. Siz BIOS sıfırlasanız 3.4'de kalmayacak yani.

PPM meselesi bence.

O yüzden OC ayarların doğru mu diye sordum. OC ile aram yok açıkçası ama, @AceTeq bu işlerden anlıyor gibi. O daha detaylı bilgi verir diye düşnüyorum.

Geri
Yukarı