CPU Fan Maksimum Hızda Dönüyor

bonjour

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar CPU fanı "aux2 fan" durduk yere maksimum hıza çıktı ve bir türlü düşmüyor. İşlemci yük altında değil ve ısı sorunu yok ancak 1600 ve üstünde dönüyor. Yük %5-15 arasında, ısı 25-30 derece aralığında. Bu fan neden böyle deli daha gibi dönüyor çözemedim. Çok fena baş ağrıtıyor şu an, sorun ne olabilir? Windows açılınca Maksimum hıza çıkıyor, bios ayarları normal ve bios'da normal çalışıyor.

Ekran görüntüsü: Screenshot

Anakart: Asus Z170 Pro Gaming
İşlemci: Intel 6700K
Driver: AI Suite 3 (anakart driver, son sürüm)

Kontrol ettiğim yazılım: SpeedFan (son sürüm)
Ek olarak ses sorunu da yaşamaya başladım, daha önce bir konu açıp sormuştum şimdi sorun daha da arttı. Sorunlar Samsung LC27HG70QQMXUF monitöre geçip yapınca başladı, ilgisiz görünüyor ama bilemedim. Sabahtan beri uğraşıyorum sinir etti iyice bu nedir böyle ya :/

İlgili konu: Hoparlörden Çınlama Sesi Geliyor - Technopat Sosyal
Format atmaktan başka çözüm bulamadım, format sonrası düzeldi. Neden kaynaklandığını çözemedim, kaynak tüketimi normal görünüyordu ve bağlantılarda sorun yoktu. Zararlı bir yazılım bulaştı muhtemelen, internet bağlantımı kullanıp CPU'dan faydalanarak saldırı yapıyordu. Kaynak tüketimine bakınca her şeyin normal görünmesini sağlamak için pasif duruma geçip sonrasında tekrar çalışıyordu. Son yüklediğim programları..vs de silmeyi denemiştim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı