CPU Fazla ısınma sorunu

Barış Avgan

Femtopat
Bilgisayarım fazla ısınıyor. Kendisi biraz eski. Termal macun Arctic MX-4 satın alarak yeni yeniledim. Fanı temiz. BIOS'u güncellemek için bilgisayarcıya verdik fakat adam hata verdiğini söyledi. Korkup bir daha deneyemediğini belirtti. Ayrıca adamdan bilgisayarı aldıktan sonra bilgisayar açılırken 3 tane yazı gelmeye başladı onları not edemedim ama gerekli bilgilendirmeyi daha sonra ekleyeceğim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Macun yenilendikten sonra iyi/kötü bir fark oluştu mu?

Daha harddiskim bozulmuştu adama verdiğimde bakımıda yaparız macun vs. dedi. Bende tamam dedim ve adama verdim sonra ısıya dikkat etmeye başladım. Isınıyordu bende kalitesiz bir şey sürdü sandım ve ağır oyunlar oynamadığım için yaklaşık 1 yıl sonra macunu yeniledim 4 5 derece fark oldu.

Normal olduğunu düşünüyorum.

Araştırdığımda turboboostun açık olmasına rağmen 80leri zor gördüklerini söylediler. Bende endişelenmeye başladım. BIOS güncellemeye korkuyorum sonuçta tek hatamda büyük sorunlar olabilir. Adam hata verdi dedikten sonrada açıkçası çok kurcalamak istemedim.
En başta bahsettiğim hatadaki yazılarda şunlar.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-07-04 at 17.59.28.jpeg
    WhatsApp Image 2020-07-04 at 17.59.28.jpeg
    83,8 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleme:
O işe çok girmek istemiyorum ayrıca bilgisayarda bir sorun olduğu çok belli. Bilgisayar normal doğasını değiştirmek istemiyorum. Normalde bu kadar ısınmayan bilgisayar bakım yaptıktan sonra yine aynı sorun devam ediyor. Sanırım aradığım cevapları bulamayacağım. Yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.

O işe çok girmek istemiyorum ayrıca bilgisayarda bir sorun olduğu çok belli. Bilgisayar normal doğasını değiştirmek istemiyorum. Normalde bu kadar ısınmayan bilgisayar bakım yaptıktan sonra yine aynı sorun devam ediyor. Sanırım aradığım cevapları bulamayacağım. Yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.
Denedim merak etmeyin. Ama sistemi rahatlatmak için gerçekden iyi bir yöntem. Ama tercih sizin.

Geri
Yukarı