CPU sıcaklığı 95 derece sorun olur mu?

Emre Akl

Hectopat
Merhaba, Ben PC'ye RDR2 aldım faket CPU sıcaklığı Max 95 gösteriyor sıkıntı yaratır mı? GPU ise 75 derece. PC'yi 6 ay önce falan topladım acaba termal macunu mu bitti diye düşündüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir hava soğutucu alırsan sorun çözülebilir ama GPU'nun da çok sıcak olduğunu göz önünde bulunurursak kasa ile alakalı bir sorun da olabilir. Belki fazladan bir fan daha takabilirsin.

O zaman kasanın yukarısına ve işmeciye fan alayım en iyisi.

Bir hava soğutucu alırsan sorun çözülebilir ama GPU'nun da çok sıcak olduğunu göz önünde bulunurursak kasa ile alakalı bir sorun da olabilir. Belki fazladan bir fan daha takabilirsin.

Acaba fanların dönme hızı ile ilgili bir sorun mu var?

O zaman kasanın yukarısına ve işmeciye fan alayım en iyisi.

Acaba fanların dönme hızı ile ilgili bir sorun mu var?

Onu kontrol etmenizi öneririm, ankart yazılımı ya da varsa fanların yazılımı üzerinden.
Soğutucu bütçeniz nedir acaba?

Onu kontrol etmenizi öneririm, ankart yazılımı ya da varsa fanların yazılımı üzerinden.
[/QUOTE.
200 TL'ye olmayacak gibi en iyisi 500 TL, 600 TL gibi bir bütçem var. En fazla üstünü veremem.

Yanlış olan bir şeyler var mı?

9D3E98C2-8D8D-4116-9062-206DEF3134DA.jpeg

CPU fan standartta gösteriyor. Ek olarak silent Turbo Full Speed ve manual var.

Yanlış olan bir şeyler var mı?

Eki Görüntüle 563571
CPU fan standartta gösteriyor. Ek olarak silent Turbo Full Speed ve manual var.

Kasa fanlarının dördü de kapalı.
Fanlardan birini AIO pump girişinemi bağladın. N/a yazıyor bir nevi 0 sayılır yani 0 RPM dönmüyolar.
Kasaya bakınca gözükmüyor mu dönüp dönmedikleri?

Yeni konular

Geri
Yukarı