CPU sıcaklığı yük altında kaç derece olmalı?

Mobil ise tek bir kanaldan soğutma olunca grafik işlemci ısısı ile birlikte yükseliyor. Toz biriktiyse de artıyor sıcaklık 10-15 derece.

Yanıtın için teşekkürler hocam. Bilgisayar MacBook Air 2017 model normalde de çok fanı çalışan bir bilgisayar değil zaten fakat bir test yapayım dediğimde oyunda en düşük ayarlarda 100 dereceyi görünce acaba bir sıkıntı mı var sorusu oluşturdu kafamda. Ofis işlerinde 60 derecelik sıcaklık, oyunda 100 derece normal midir bunu merak ettim aslında. 5. nesil i3 işlemcili Windows bilgisayarda aynı oyunda 65 görüyor çünkü.

Merhaba arkadaşlar kafamı bir şey kurcaladı, şu anki sistemimde PUBG oynarken CPU sıcaklığım 75 dereceyi görmüş durumda. Fanlar en son devrinde 1962 RPM çalıştığı halde. Acaba normal midir? İdeal sıcaklık dereceleri nelerdir? Yük altında en fazla kaç derece olmalıdır? Sistemimde OC yok normal haliyle kullanıyorum. Şu an sadece Google Chrome açık ve bu başlığı açarken sıcaklık değeri 51 derece göstermekte. Size tam bilgi verebilmek için PUBG'de bir el oynadım ve 17 dakika 23 saniyelik bir oyunda CPU sıcaklığımı 74 derecede gördüm en fazla.

Sistem;
Ryzen 2600.
ASUS ROG STRIX 1060 6 GB.
ASUS B450M-K.
HyperX 3000MHz RAM.
Cooler Master 600W 80+

Nasıl hallettin kankam bende de aynı sıkıntı var sıvı soğutma takmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı