CPU sıcaklığı yük altında kaç derece olmalı?

Ryzen 5 1600 işlemcim oyunlarda 55 dereceyi stok fanla çok geçmiyor neden bilmiyorum şikayetçide değilim. Eğer kasa hava akışı kötü ise yan yada ön kapağını çıkarmayı deneyin. Benim kasam 10 yıllık ondan 10 derece düştü sıcaklıklar yan kapağı açınca. Biosta core performance boost ayarı olmalı. Onu kapatıp kendiniz 4.1 4.2 ghz e sabitleyip voltajıda kendiniz elle vermeye çalışın. Kademe kademe voltaj verip benchmarka sokun. Ne zaman ki donup sistem hata vermez orda bırakın. Sıcaklıklar düşecektir. Çünkü bildiğim kadarıyla mb lar ryzenlere otomatik olarak çok fazla voltaj verip çalıştırıyor.

Şu bilgiyide paylaşmak isterim ki gerçekten şanssız bir insanımdır. Sistemi toplarken anakart kutusu açıldı işlemci ve fan takıldı Ram takılacakken bir bakıldı ki yeni açılmış sıfır anakartın Ram slotlarının ortasında ki çıkıntı kırık çıktı ve hemen değiştirdiler tabii işlemci ve fanıda sökmek zorunda kaldılar bu aşamada fan ve işlemci ayrıldığı için aradaki termal macunda bir sıkıntı olmuş olabilir mi? İşlevini yitirmiş olabilir mi?

Merhabalar benimde 2600 ve rx590 sistemim var. Bios ta core performance boost ayarı kapalı olunca 30 dk sonunda 75-80 derece arası oluyor cpu. Ama core performance boost ayarını açtığımda oyunda 10 dakika sonra 80-90 hatta 95 e kadar geliyor. Neden böyle oluyor?

Şu bilgiyide paylaşmak isterim ki gerçekten şanssız bir insanımdır. Sistemi toplarken anakart kutusu açıldı işlemci ve fan takıldı Ram takılacakken bir bakıldı ki yeni açılmış sıfır anakartın Ram slotlarının ortasında ki çıkıntı kırık çıktı ve hemen değiştirdiler tabii işlemci ve fanıda sökmek zorunda kaldılar bu aşamada fan ve işlemci ayrıldığı için aradaki termal macunda bir sıkıntı olmuş olabilir mi? İşlevini yitirmiş olabilir mi?
Yenisini sürmedilerse eğer elbette olur. Tavsiyem yeni termal macun alıp kendin sürmen olur, en azından kafandaki soru işareti gitmiş olur.

Yenisini sürmedilerse eğer elbette olur. Tavsiyem yeni termal macun alıp kendin sürmen olur, en azından kafandaki soru işareti gitmiş olur.

Hayır yeni bir macun sürülmedi işlemcinin içinden kendi çıkan hazır yapışkanlı macun tekrar üzerine kapatıldı.. Önerebileceğiniz iyi bir macun var mıdır?

Soğutucu sök tak sonrası 6 derece oynamış olabilir. Macun yenilemek işe yarayacaktır. Test videolarında genelde sıfır toz ve açık sistemler olunca serin sonuçlar çıkıyor onlara kafadan 4-6 derece eklenebilir. :)

AMD işlemciler fazla isinmiyor bildigim kadariyla. Intel işlemcilere göre. Ben i3-4130 3.40ghz işlemci kullaniyorum ve bende chrome ve müzik açtigimda 34 derece gösteriyor. GTA 4 te bile 45 derece filan gösteriyor.

Işlemcinizin isinmasi termal macundan olabilir. Yani kurumuş olabilir. Yenilemenizi öneririm ve kasa temizligi yapmanizi öneririm. Fazla sicak kötü olabilir

Cooler Master Mastergel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun

Kesinlikle bizzat test ettiğim ve muazzam sonuçlar aldığım bir macun. Test bilgilerini imzamdaki konudan görebilirsin. Şuan idare etmeni ve indirim beklemeni tavsiye ederim.

Öncelikle yorumunuz ve incelemeniz için teşekkür ederim. Gerçekten güzel ve ayrıntılı bir inceleme olmuş alınan değerlerde gerçekten muazzam. İndirim bekleyip bu macunu kullanmaya karar verdim. Fakat şöyle bir düşüncem var bütün arkadaşlarımın görüşüne sunmak isterim. Dediğim gibi en kısa zamanda sıvı soğutmaya geçmek istiyorum. Şuan alacağım macun sıvı soğutmaya geçene kadar işime yarayacak sadece.. Belki 1 ay belki 2 ay belki biraz daha uzun bir süre sonra tekrar almam gerecek. Bir müddet her hangi bir işlem yapmadan böyle kullanmam sorun yaratır mı sizce? Değerler zaten yukarıda mevcut.

Soğutucu sök tak sonrası 6 derece oynamış olabilir. Macun yenilemek işe yarayacaktır. Test videolarında genelde sıfır toz ve açık sistemler olunca serin sonuçlar çıkıyor onlara kafadan 4-6 derece eklenebilir. :)

Evet bende sök çıkar yapmak zorunda kalındığı için böyle bir sorun çıktığını düşünüyorum. Dediğiniz gibi incelenen sistemlerde yan kapaklar açık oluyor onu hiç hesaba katmamıştım yorumunuz o açıdan bakmamada sebep oldu teşekkürler.

AMD işlemciler fazla isinmiyor bildigim kadariyla. Intel işlemcilere göre. Ben i3-4130 3.40ghz işlemci kullaniyorum ve bende chrome ve müzik açtigimda 34 derece gösteriyor. GTA 4 te bile 45 derece filan gösteriyor.

Işlemcinizin isinmasi termal macundan olabilir. Yani kurumuş olabilir. Yenilemenizi öneririm ve kasa temizligi yapmanizi öneririm. Fazla sicak kötü olabilir

Geri
Yukarı