Yük altında ortalama CPU-GPU sıcaklığı kaç olmalı?

MorgothBauglir

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi bu parçaların yük altındayken kaç dereceye kadar çıkmasının normal olduğunu merak ediyorum. 30 dakikalık bir Witcher 3 testi yaptım ve GPU %100 kullanımla 80 derece, CPU %60-100 (şehir içine girerek) kullanımla 70-75 derecede seyrediyordu. Bu değerler normal midir? Sistemim:
  • Intel i5 6500 3.2GHz 6MB Cache
  • MSI GTX1060 6GB OC V1 GDDR5 192Bit DX12
  • Corsair 16GB (2x8GB) DDR4 2133Mhz CL15
  • MSI H110M GAMING Intel
  • WD 1TB Caviar Blue 7200Rpm 64MB Cache HDD
  • Corsair Force Series™ LS 240GB (Read 560 MB/s / Write 535 MB/s) SSD
  • Zalman R1 600LE 600W MidT

Son düzenleyen: Moderatör:
Modelden modele, ne zamandır kullanıldığından kasaya bile farkedebiliyor.
İşlemcini ve ekran kartınız normal.
Termal macun yenilerseniz büyük değişiklik görürsünüz.

Antalya sıcaklarına odamda klima yokken ekran kartım oyunlarda 90+ dereceye çıkıyor. Bu güne kadar bir sıkıntı yaşamadım ama fazla geliyor yani ne yapmam lazım ?

Sıcaklık değerleriniz gayet normal kafaya takacağınız bir durum yok. Kasa çok kuytu köşedeyse biraz daha rahat hava alacağı bi yere çıkarın ve kasa içi havalandırmanızı ayarlarsanız dahada düşecektir sıcaklık değerleriniz. Havaların ısındığınıda göz önüne alırsak aldığınız sıcaklık değerleriniz gayet normal.

Yük altında 83-84 dereceyi geçmemesi gerekiyor. Bende PUBG ve Far Cry 5 gibi oyunlarda 81-82 dereceyi gördüğü oluyordu, az araştırdığımda bu tür oyunlar için normal bir değermiş. Yüksek ayarlarda oynuyordum tabii ki. Oyundan oyuna alınacak sıcaklıklar farklılık gösterebiliyor, Fortnite'da 80'i geçtiğini görmedim mesela fps limitini kaldırıp 220 fps civarında seyreden bir oyunu oynarken.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı