CPU sıcaklığının 100 derece olması

MBH325tr

Hectopat
Daha fazla  
Son birkaç gündür bilgisayarımın CPU sıcaklığı 90-100 derece arasında gidip geliyormuş gibi gözüküyor.
Fakat oyunlarda FPS'de düşüş yaşamadım veya bilgisayarım kendine reset atmadı.
Sizce sebebi ne olabilir?
Termal Macun ise yeni.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar donanımsal olarak reset atma veya kapanma ihtiyacı duyar sisteminin temiz ve aracı izleyicinin sağlam olduğuna emin isen; değerleri paylaşırsan daha iyi bir destek verebiliriz.

Bu yazılımsal bir aldatmaca da olabilir.

Benim işlemci de oyunlarda 100 dereceyi görmesine rağmen hiç kasma ve donma yapmıyordu. Bir kaç programla test etmiştim. Yeni bir kasa ve soğutucu alarak problemi hallettim. Yazılımsal olarak sorun olduğunu sanmıyorum. Yaz aylarında yapacak birşey yok. Ya düzgün bir soğutma sistemi alacaksınız ya da kışı bekleyeceksiniz. Veya yanlış soğutucu montajı varsa kontrol etmeniz gerekir. Başka programlar da kullanarak ısının 100 dereceyi gördüğünden emin olun.

CPU olarak i7 4790 kullanıyorum soğutma için default casper kasa fanları .MSI afterburner ve fan speed programlarına baktığımda sonuç aynı.Fanları ve kasayı değiştireceğim zira kasa gerçekten çok küçük

CPU olarak i7 4790 kullanıyorum soğutma için default casper kasa fanları .MSI afterburner ve fan speed programlarına baktığımda sonuç aynı.Fanları ve kasayı değiştireceğim zira kasa gerçekten çok küçük
dostum termal macununu yenilemen ve bilgisayarın içini genel bir temizlemen gerekebilir. Forumda termal macunun nasıl uygulanacağı bir konu vardı sanırsam. Bu sıcaklık değerleri aşırı fazla eğer sensörlerde bir problem yoksa. Benim Pc 80 derecede kapanıyor mesela kaldı ki sen 100 derece diyorsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı