CPU sürekli %99 kullanılıyor

necati doğu

Centipat
Merhaba. Sistemim:
  • Ryzen 3 2200G.
  • GTX 1050 Ti OC 4 GB.
  • 8 GB RAM 3200 MHz.
GTA 5 oynarken CPU %99, bellek %70'lerde dolaşıyor. Ayarlarım yüksek, kasma yok, oyunda ara sıra küçük FPS düşmeleri yaşıyorum ama GPU %0 gibi anormal düşük seviyelerde dolaşıyor yani benim anladığım kadarı ile ekran kartı devreye girmiyor, ama sonra bir şey fark ettim. Masaüstündeyken bile bu oluyor. @Recep Baltaş

1576873920769.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Discord'da ayarlardan donanım ivmesini kapat. Bu arada görev yöneticisi fazla kullanıyor CPU'nu. MalwareBytes ile tam tarama yapar mısın? Ha bir de galiba Oyun DVR açık, Windows ayarlarından onu da kapa. Öyle dene.

Dostum tam anlaşılmıyor buradan Başlatma seçeneğine gelir misin?
Başlatma seçeneği derken, anlayamadım?
Discord'da ayarlardan donanım ivmesini kapat. Bu arada görev yöneticisi fazla kullanıyor CPU'nu. Malwarebytes ile tam tarama yapar mısın? Ha bir de galiba Oyun DVR açık, Windows ayarlarından onu da kapa. Öyle dene.
Tam olarak donanım ivmesi nerede?

Son düzenleyen: Moderatör:
Discord'da ayarlara girin, sol sekmede görünüme tıklayın. Aşağı inince donanım ivmesi var onu kapayın. Bunun dışında MalwareBytes indirip tam tarama yapın.

Ram ve CPU çok meşgul eden programların hala açık olduğunu görüyorum. Önce bütün programları bir kapatın sonra ilk resmi tekrar atarsanız bir fikir sahibi olabiliriz.
Discord'da ayarlara girin, sol sekmede görünüme tıklayın. Aşağı inince donanım ivmesi var onu kapayın. Bunun dışında MalwareBytes indirip tam tarama yapın.
Size katılıyorum, miner virüsünde benim işime çok yaramıştı bu yazılım. Fakat ikinci bir modifiye çeşidinde netice alamadım. Umarım sorun sahibi için bir çözüm olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı