CPU ve GPU fan çalışmama sorunu

balta1087

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun bir süredir ekran kartı aşırı derecede ısınıyor. Oyunlarda kasma olmaya başladı. Bu sorun 5-6 ay önce başladı sonra geçen gün oyundayken birden ekran kapandı ancak kasa çalışıyordu. Ekran kapanmaları oyundayken ve film izlerken oluyor. Meşgul olduğum için kasayı bu kadar zaman açamadım. Neyse bugün açtığımda CPU ve ekran kartı fanları dönmüyordu. Kasanın içini birazda olsa temizledim. Dediğim gibi açma düğmesine basınca CPU fan bir sefer dönüyor sonra duruyor. Ekran kartı fanı hiç dönmüyor anca elle çevirince yavaş yavaş dönmeye başlıyor. Şu an ikisinin de fanları dönmüyor. İkisininde macunlarını yenilesem mi diye düşündüm bilemedim. Fanlar çalışmayınca ne faydası olur diye düşündüm. Yardımlarınızı bekliyorum.

İlk olarak yağlama işlemi yap eğer sıkıntı ondan değil ise yüksek ihtimal ile fanların elektrik almıyor olabilir. Fanını değiştirmeyi deneyenilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı