CPU ve GPU mühendisi nasıl olunur?

Elidved

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, ben teknolojiden ve bilgisayardan çok zevk alıyorum. Bundan dolayı ileride kendim bu sektörlerde çalışmak ve üretmek istiyorum ama ne okumam gerektiğini bilmiyorum. Bileniniz varsa yardımcı olabiliri misiniz?

Evet donanıma yönelmek istiyorum.

Bilgisayar Mühendisliğinde sana donanımı anlatırlar, mikroişlemcileri anlatırlar ama bir yere kadar. Detayına birazcık kendin inmen lazım. Örnek vereyim vhdl diye ders var, ki bununla proje yaptım, ne biliyorsun şu an? Tırt. Yani tam değil diyelim.

Yolun belli bir yere kadar :) İyi bir üniversite, iyi bir lisede okumaya çalış ; ilk hedefin bu olsun

İyi bir bilgisayar mühendisliği fakültesinden lisans mezunu olmanız gerekiyor. Çalıştığınız yere göre master yapmanız bile istenebilir.

Tabi ki yaratıcılık, kritik düşünebilme, konuşma becerileri gibi bazı yeteneklere de sahip olmanız gerekiyor.
İşiniz kolay değil, çok çalışın derim. Çok istiyorsanız hayalleriniz peşini bırakmayın.

Önümüzdeki sene 12'yim sınav vesyare sizce en iyi seçebileceğim üniversite hangisi bu konuda?
Bilgisayar Mühendisliğinde sana donanımı anlatırlar, mikroişlemcileri anlatırlar ama bir yere kadar. Detayına birazcık kendin inmen lazım. Örnek vereyim vhdl diye ders var, ki bununla proje yaptım, ne biliyorsun şu an? Tırt. Yani tam değil diyelim.

Yolun belli bir yere kadar :) İyi bir üniversite, iyi bir lisede okumaya çalış ; ilk hedefin bu olsun

Merhabalar, ben teknolojiden ve bilgisayardan çok zevk alıyorum. Bundan dolayı ileride kendim bu sektörlerde çalışmak ve üretmek istiyorum ama ne okumam gerektiğini bilmiyorum. Bileniniz varsa yardımcı olabiliri misiniz?
Hocam işin yolunda saçları stresten dökmek de var zengin olmak da var. Yanılmıyorsam Elektrik mühendisliği okuman gerek.

Geri
Yukarı