Crack savunan arkadaşıma fidye virüsü bulaştı

Ya yukarıda da yazdım, tuzu kuru olan ahkam kesiyor. Şimdi düşün hocam, akşama kadar çalışan, evini zar zor geçindiren ve şanslıysa kendine 3-4 saat ayıran bir insanın bilgisayar oyununa 300-500 lira para ödemesini beklemek ahmaklıktır. Ben şimdiye kadar tüm oyunları korsan indirdim ama beğendiğim oyunları alabileceğim* fiyata düştüğünde steam kütüphaneme ekliyorum, sırf vicdanımı rahatlatmak için. Steam hesabım oynadığım ama aslında oynamadığım oyunlarla dolu.
Ben de eskiden indirdiklerimi şimdi alıyorum. Tabi makul fiyattaysalar. Doğru olan da bu bence.

5 yıldır Torrent üzerinden crackle oynamadığım 1 tane bile oyun kalmamıştır neredeyse bilgisayarıma 1 gram zarar bile gelmedi. Hatta bilgisayara bir format atıyorsam ilk kurulumda yaptığım ilk işlemler Windows Update ve Windows Defender'i tamamen Regedit üzerinden kapatmak oluyor. Bilgisayar kullanmasını bilmeyip bu işlere kalkışmayın sonrada ağlamayın. İyi Sosyal'ler.

5 yıldır Torrent üzerinden crackle oynamadığım 1 tane bile oyun kalmamıştır neredeyse bilgisayarıma 1 gram zarar bile gelmedi. Hatta bilgisayara bir format atıyorsam ilk kurulumda yaptığım ilk işlemler Windows Update ve Windows Defender'i tamamen Regedit üzerinden kapatmak oluyor. Bilgisayar kullanmasını bilmeyip bu işlere kalkışmayın sonrada ağlamayın. İyi Sosyal'ler.

Evet güvenilinir çok site var konu sahibinin arkadaşı bence saçma bir şeyler indirmeyi denemiş ondan gg olmuş PC'si.

Evet güvenilinir çok site var konu sahibinin arkadaşı bence saçma bir şeyler indirmeyi denemiş ondan gg olmuş PC'si.

Yani Torrent üzerinden bilgisayara virüs bulaştırmayı nasıl beceriyorlar gerçekten anlam veremiyorum ya +200'ü aşkın oyun indirmişimdir bir kere bile bir sorun yaşamadım yani. Bir de virüs programlarına bel bağlayanlarada anlam veremiyorum. Bilgisayar için en büyük virüs antivirüs programıdır bana göre(heleki ESET NOD32).iyi bir bilgisayar kullanıcısı bilgisayarını kendisi koruyabilmeli.

Yani Torrent üzerinden bilgisayara virüs bulaştırmayı nasıl beceriyorlar gerçekten anlam veremiyorum ya +200'ü aşkın oyun indirmişimdir bir kere bile bir sorun yaşamadım yani. Bir de virüs programlarına bel bağlayanlarada anlam veremiyorum. Bilgisayar için en büyük virüs antivirüs programıdır bana göre(heleki ESED NOD32).iyi bir bilgisayar kullanıcısı bilgisayarını kendisi koruyabilmeli.
Windows 7'de ESET kullanıyordum, W10'a geçince onu da bıraktım. Windows Defender çok iyi çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı