Crackli Windows 10 zararlı mı ?

EmrullahKrtş

Hectopat
Daha fazla  
Beyler sizlere bir sorum olacak. Yeni aldığım sisteme Windows 10 64 bit yüklemeyi düşünüyorum. Bugün bir bilgisayarcıya gittim. Windows yüklenip yüklenemeyeceğini sordum ve bana crackli yükleyebiliriz dedi. Technopat, youtube kanalında anlattığı Windows 10 kurma ile bu bilgisayarcının kuracağı Windows aynı mı? Aynı değilse crackli Windows 10 64 bit kurmanın zararı var mıdır?

Şu an kullandığım bilgisayarın lisansını yeni bilgisayarıma aktarabilir miyim? Ek olarak şimdiki kullandığım işletim sistemi Window 7 Ultimate 32 bit. Yeni bilgisayarıma lisansımı aktarabilirsem Windows 10 64 bit yapabilir miyim?

Peki, Recep Baltaş abinin açtığı ''Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum'' konusunun en üst kısımlarında yazan:
Microsoft tarafından sağlanan geçici aktivason anahtarları :
  • Windows 10 Home build 10240 - TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99
  • Windows 10 Pro build 10240 - VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
  • Windows 10 Enterprise build 10240 - NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43
Bu aktivasyon anahtarları aynı şey değil mi? Bunları yazsam ne olur acaba?

Son bir soru daha takıldı aklıma ben bu Windows 10' u kurduktan sonra key'i girmesem ne olur? Belli bir deneme süresi var mı?

Korsan kullanma.İnternetten Windows 10 yükleme aracının indir.Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur de .Bit türünü hem 64 bit hemde 32 bit her ikisinide seç.Dili türkçe seç.Tamam a tıkla ve bekle baya uzun sürebilir sakın kapatma!Sonra indirilenlere girdiğinde iso dosyası göreceksin onu birlikte aç de Windows Gezgini seç.Sanal disk oluşacak oradaki herşeyi bir flash belleğe kopyala/yapıştır yap.Ardından flash belleği tak.Bilgisayarın 32 bitse x86 yı 64bit ise x64ü seç.Seçtiğin klasöre gir.Orada sources adlı klasör var (x64 ve x86nın içinde ) ona gir.Aşağılara in orada setup var yönetici olarak çalıştır.Ve sanki yeni bilgisayar almışsında Windows kuruyormuşsun gibi kurulum başlar.Alıntı değildir.Korsan da değildir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı