CRC hataları için normal değerler nedir?

Anladım hocam teşekkür ederim.

Bu kadar hatayı hocam aynen 1-2 saat içinde aldım.

CAT 6 kabloya ek hocam 6 metre değil 600cm, fotoğrafını atıyorum bu ekin. Bu eki yapmadan önce TT elamanı direk CAT 6 kabloya RJ-11 çaktı ve aldığımız hat zayıflaması 37.4 ve snr 4 oldu, RJ-11 CAT 6 kabloya tam oturmadığı için, TT'nin bana verdiği telefon kablosuyla CAT 6 kabloyu YAK ile bu fotoğraftaki gibi birleştirip RJ-11 girişine bu sefer takınca hat zayıflaması 13.7 ve SNR 14.4 oldu.

Eki Görüntüle 1256595
Eki Görüntüle 1256596

Dün saat gündüz saat 12'de SNR değerim 14.4db değerinden 12db değerlerine düşünce hemen çekmiştim, ve bu sefer çalışma saatini de çektim, CRC hataları bu şekildeydi.

Ben modemimi her cuma saat 00:00 yeniden başlatmaya ayarlamıştım daha önce, o yüzden cuma 00:00 gibi modem yeniden başladığı için CRC hataları bilgisi yenilendiği için gitmiş oldu, o yüzden ne yazık ki dün 12'deki değerleri koyuyorum buraya. Ama çok daha önce bu bina içi tesisatı yenilemeden önceki değerlerin fotoğrafları da var isterseniz onları da atarım.
Eki Görüntüle 1256600
Eki Görüntüle 1256599
Modemin de sürümünü değiştirin öyle bakın. Düzelmesi ihtimal.

600cm, 6m yapıyor 😀 mm ile karıştırmışsınız. 600mm veya 60cm olmalıydı. Olur öyle. 60cm ek sorun yaratmaz.

6 saat içinde 2000 CRC fazla. İç tesisatı yenilediğinize göre bina ankastresi ve saha dolabı arası kontrol yapılması gerekiyor. Tabii CRC zamanla arttığı için sorun yok deyip geçeceklerdir.
Heye valla kafam karışmış kusura bakmayın, 60cm aynen öyle 🤣

Hocam yeni hat bilgilerini paylaşıyorum, CRC hataları inanılmaz birikmiş şaşırdım biraz. Ancak benim altyapı sorgulamamda çıkan hız maksimum 67 MB hızdı. Ben üstünde kullanıyorum ondan olabilir belki.

Bir de ilginç bir olayı paylaşayım, ben modemim üzerinden DSL ayarı kararlılık +12 yaptığım zaman 14db olan SNR 26db olmuyor nedense 18db oluyor, bu duruma bir türlü anlam veremedim. Gene DSL ayarından kararlılık ayarını devre dışı yapınca yine 14db oluyor vallahi tuhaf bir durum. Bu arada ankastreme gelen SNR 14.4db ve modemime de bu değer ulaşıyor 14.4db olarak.

Şöyle fotoğrafları paylaşayım, TT elemanlarının cihazlarından çıkan sonuçları telefonumla çektim hep 😀 Teşekkürler yardım etmeye çalıştığınız için bu arada.

Ankastreme gelen değer:
a.jpg

Modemimdeki değer şuan:
cccccccccc.png

Modemin de sürümünü değiştirin öyle bakın. Düzelmesi ihtimal.
O nasıl yapılıyor bilmiyorum, sürümleri falan nereden bulurum acaba? Teşekkürler.

Hocam yeni hat bilgilerini paylaşıyorum, CRC hataları inanılmaz birikmiş şaşırdım biraz. Ancak benim altyapı sorgulamamda çıkan hız maksimum 67 MB hızdı. Ben üstünde kullanıyorum ondan olabilir belki.

Bir de ilginç bir olayı paylaşayım, ben modemim üzerinden DSL ayarı kararlılık +12 yaptığım zaman 14db olan SNR 26db olmuyor nedense 18db oluyor, bu duruma bir türlü anlam veremedim. Gene DSL ayarından kararlılık ayarını devre dışı yapınca yine 14db oluyor vallahi tuhaf bir durum. Bu arada ankastreme gelen SNR 14.4db ve modemime de bu değer ulaşıyor 14.4db olarak.

Şöyle fotoğrafları paylaşayım, TT elemanlarının cihazlarından çıkan sonuçları telefonumla çektim hep 😀 Teşekkürler yardım etmeye çalıştığınız için bu arada.

Ankastreme gelen değer:
a.jpg

Modemimdeki değer şuan:
cccccccccc.png

O nasıl yapılıyor bilmiyorum, sürümleri falan nereden bulurum acaba? Teşekkürler.
Ek olarak bu TT elemanı, saha dolabındayken beni aramıştı ve bana saha dolabına gelen hızın 63 MB olduğunu söylemişti, modeme ulan değerle aynı değer midir bu diye sorunca evet demişti. Fakat eve çıkıp bu yeni tesisatla bakınca değerlerim 100MB destekler yazıyordu hatta, yani bu arkadaş ya yalan söylüyor yada bir tuhaflık var kafam karıştı biraz.

Ankastreme gelen değer:
a.jpg

Modemimdeki değer şuan:
cccccccccc.png

Ek olarak bu TT elemanı, saha dolabındayken beni aramıştı ve bana saha dolabına gelen hızın 63 MB olduğunu söylemişti, modeme ulan değerle aynı değer midir bu diye sorunca evet demişti. Fakat eve çıkıp bu yeni tesisatla bakınca değerlerim 100MB destekler yazıyordu hatta, yani bu arkadaş ya yalan söylüyor yada bir tuhaflık var kafam karıştı biraz.
Hocam 30 dakika önce speed teste art arda hız testi yaptım ping bir anda 14ms değerinden 80ms sonucunu çıkardı ve download hız testinde 0 mb ile 6 mb arasında bayağı takıldı yukarı çıkamadı en son 37MB hızından down hızı çıktı çok zorlanarak ama, upload hızında sıkıntı yoktu.

Son düzenleme:

Ankastreme gelen değer:
Eki Görüntüle 1257441

Modemimdeki değer şuan:
Eki Görüntüle 1257442

Hocam 30 dakika önce speed teste art arda hız testi yaptım ping bir anda 14ms değerinden 80ms sonucunu çıkardı ve download hız testinde 0 mb ile 6 mb arasında bayağı takıldı yukarı çıkamadı en son 37MB hızından down hızı çıktı çok zorlanarak ama, upload hızında sıkıntı yoktu.
Modemin modelini yazarak firmware sürümünü bulursunuz ama hangi sürümleri stabil onu bilmiyorum. TT elemanının söylediği beyaz yalandır.(63 destekliyor demesi)😃 Diğer sorunlarınız da gerçekten garip, normalde olmaması lazım bu kadar sıkıntının. Birde port değişikliği isteyebilirsiniz belki düzelir.

Modemin modelini yazarak firmware sürümünü bulursunuz ama hangi sürümleri stabil onu bilmiyorum. TT elemanının söylediği beyaz yalandır.(63 destekliyor demesi)😃 Diğer sorunlarınız da gerçekten garip, normalde olmaması lazım bu kadar sıkıntının. Birde port değişikliği isteyebilirsiniz belki düzelir.
Muhtemelen beyaz yalan, şimdi TT prime müşteri hizmetleri ile konuştum 6 günlük kullandığım internetin 114 TL faturası gelmiş dedim bu parçalı olması gerekmiyor mu? Diyor ayın 4-5'inde arayın sistemlerimizde görünmüyor.

Sonra bir de ping problemi ve hat sorunumdan bahsedeyim bari aramışken dedim, diyor statik elektrik kaynaklı olabilir modemi fişten çekip kapatın 10 dakika kapalı kalsın sonra düzelmesse sorun arayın bizi dedi 😀

Dedim şimdi hızımı düşürüp bir önceki pakete geçiş yapamıyorumda fiyat konusunda da sıkıntı şimdi 75MB paket fiyatı verip 50 MB hızda sınırlayın demek de canımı sıkan bir durum dedim, verdiği cevap ilk başta şuydu "Evet alt paketr geçiş yoktur"

Sonra ben bayağı teknik detaya girince bana verdiği cevap şuan baktığımda sisteme siz bir önceki paketinize yani 50MB pakete fiyatı da düşürüp geçiş yapabiliyorsunuz dedi 😀😀

Olaya bak abi 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı