Elektronik Creative Sound BlasterX G6 2400TL

Cloud Alpha var şu an. Aynı zamanda iem alacağım. KZ ya da Moondrop düşünüyorum. Film müzik ve oyun için kullanacağım.
Konsolda kullanacak mısınız yoksa PC'de mi sadece? Ayrıca 32ohm altında bir kulaklığınız var mı/olacak mı?

Konsolda kullanacak mısınız yoksa PC'de mi sadece? Ayrıca 32ohm altında bir kulaklığınız var mı/olacak mı?
Konsolda kullanmayı planlamıyorum PS5 im var ama kulaklıkla kullanmıyorum hiç televizyonun kendi hoparlörü yetiyor. PCde kullanacağım. Cloud alpha ve iem kulaklık düşünüyorum. 32ohm altında ne demek tam bilmiyorum.

Konsolda kullanmayı planlamıyorum PS5 im var ama kulaklıkla kullanmıyorum hiç televizyonun kendi hoparlörü yetiyor. PCde kullanacağım. Cloud alpha ve iem kulaklık düşünüyorum. 32ohm altında ne demek tam bilmiyorum.
Kulaklıkların empedans değerleri mevcuttur. Ohm (Ω) olarak gösterilir. Cloud Alpha'nın empedans değeri 65ohm olarak yazıyor. Bu kulaklığın ses kartı olmadan sürülmesi biraz zor. Mesela telefona doğrudan jak ile takarsanız ses düşük gelir büyük ihtimal. Bu sebeple X4 almanız daha mantıklı. G6'nın gücünü gerektirecek bir kulaklığınız şu anlık yok. Eski olduğu için G6'yı pek tavsiye etmiyorum. X4 alırsanız S-XFi teknolojisinden de yararlanabilirsiniz. Zaten PS5'in kendi 3D Tempest Audio'su var. Direkt moda alıp o şekilde 7.1 ses alabilirsiniz. Hatta portatif bir cihaz olsun, yanımda taşır kullanırım dersen çok daha uygun fiyatlı Sound Blaster X1 var. X4'ten eksiği Battle Mod'u mevcut değil. Onun haricinde amfi falan olarak da X4'ten güçlü. X4'ün size çıkarabileceği tek sıkıntı eğer 32ohm'un altında bir IEM alırsanız dip ses oluşma ihtimali var. Ben mesela 17ohm'luk Steelseries TUSQ'ı bağladığımda dip ses oluyor.

Selam arkadaşlar Cloud Alpha S kulaklığım var. GC7 modelini almayı düşünüyorum ne dersiniz?
Konsolda (özellikle son nesil olanlar dışındakileri) kullanmayacaksınız X4 alın. X4 pahalı gelirse X1'de alınabilir. Birkaç özellik dışında X4 ile aynı.

Konsolda (özellikle son nesil olanlar dışındakileri) kullanmayacaksınız X4 alın. X4 pahalı gelirse X1'de alınabilir. Birkaç özellik dışında X4 ile aynı.
Gerçekten kaliteli bir şey istiyorum ve GC7'nin özellikleri de cezbedici geldi. Gereksiz mi kaçar yani? İleride stüdyo tipi kulaklığa geçmeyi de düşünmüyor değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı