Creative X-FI SURROUND 5.1

Kaliteli ses kaydında, ses kartından çok mikrofon ve mixer önemlidir. Eğer işi profosyonel olarak yapıyorsan tabi.

Sorunun yine devam edeceğine, adım gibi eminim.

Kaliteli ses kaydında, ses kartından çok mikrofon ve mixer önemlidir. Eğer işi profosyonel olarak yapıyorsan tabi.

Sorunun yine devam edeceğine, adım gibi eminim.
Peki benim ne yapmam lazım öneriniz nedir.

Ne yaparsan yap, Laptopun mikrofonu yine ses alacaktır. Çıkarman gerek. Ben Laptopa taktığımda 2. yi görüyordu seste alıyordu. Ama Laptop mikrofonu da kayıt yapıyordu. Ses yankılı çıkıyordu. Tek çare Laptop mikrofonunu iptal etmek.

Lenovo z510 kullanıyorum. Kasayı bugüne kadar hiç açmadım. Mikrofon nasıl çıkartılır hangisidir bilmiyorum.

Biraz zor tabi. :D Ekrandan kasaya gelen ince bir kablosu var.

2. mikrofonu taktığında dediğim yerden 2. sini görmesi lazım.
Laptopunkini kapat. Diğerini aç.

@Samet Akman Hocam yanlışınız var, ses kartları stüdyo kalitesinde sesleri işler. Mikrofon preampleri vardır. Mikser sadece sesin frekanslarıyla oynar. Eq yapar. Seskartsız hiçbir anlamı yoktur. Hele ki profesyonel anlamda ses kartı bu işin en kemik noktasıdır.

Bu yüzden hep bir yanılgı vardır. Mikser ara geçiş birimidir. Öncelik hep ses kartında olmalı. Zaten ses kartının içinde kendi mikseri oluyor.

Arkadaşım senin yapacağın ilk iş ses kartı almak. Beraberinde kullanabileceğin bir program. Şahsen Adobe' yi kullanmadım. Cubase'i öneririm. Onun içinde zaten her türlü ince ayarı da çekersin.

Sağ alt taraftan kayıttan yürütme aygıtlarına giriyorum. Harici kulaklığın mikrofonunuda taksam yinede görmüyor. :(
Şuan mikrofon takılı ve resim bu.
1.png

@Samet Akman Hocam yanlışınız var, ses kartları stüdyo kalitesinde sesleri işler. Mikrofon preampleri vardır. Mikser sadece sesin frekanslarıyla oynar. Eq yapar. Seskartsız hiçbir anlamı yoktur. Hele ki profesyonel anlamda ses kartı bu işin en kemik noktasıdır.

Bu yüzden hep bir yanılgı vardır. Mikser ara geçiş birimidir. Öncelik hep ses kartında olmalı. Zaten ses kartının içinde kendi mikseri oluyor.

Arkadaşım senin yapacağın ilk iş ses kartı almak. Beraberinde kullanabileceğin bir program. Şahsen Adobe' yi kullanmadım. Cubase'i öneririm. Onun içinde zaten her türlü ince ayarı da çekersin.
Bende hep senin gibi düşündüm ama @Samet Akman nin dedikleri benide şaşırttı gerçi.

Ses kartı alsada problemin devam edeceğini düşünüyorum. Bende ses kartı harici kullanıyorum ve gerekmez demiyorum. Ama Programlarla da yapabileceği işi yapabilirsin. Benim dükkanın birinde de ek olarak düğün kayıtları yaptığımız için, bu işlerle aşır neşirim. Harici olmayan onboard ses kartı ile bile mixer ile iyi bir kayıt yapabilirsin. Programları iyi bilmen şartıyla.

Senin mikrofonda sorun olmasın?

Programları kullanmasını biliyorum harici mikrofon olayını devreye bir soksam gerisini halletcem. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı