CRITICAL_PROCESS_DIED mavi ekran hatası

batv45

Hectopat
Yer
Soma
Daha fazla  
Sistemde SSD ve HDD (ikisi de yeni) vardı HDD sorun çıkardığı için çıkardım uzun bir süre sorun yoktu fakat şimdi tekrar bu mavi ekran hataları vermeye başladı dump dosyasını ekliyorum bilgisi olanlar bakabilir mi?

Mümkün. Farklı girişlerde deneyin ve HDD sentinel ile sağlıklarını filan kontrol edin.

HDD Sentinel ile kontrol ettim sağlık durumu sorunsuz fakat sürekli mavi ekran veriyor hala otomatik reset atıyor bios ekranında sanki hdd yokmuş boot edememiş gibi bir yazı çıkıyor tekrar reset atınca veya SSD kabloyu söküp takınca düzeliyor. iki kablo var ikisinde denedim ana kartta 4 giriş var ilk 2 girişide denedim aynı kablo değişmesimi gerek

Sonuçları nerede?

Güncel dosyaları paylşaın söylenneleri eksiksiz yaptıysanız. Kabloda hasar varsa değiştirmeyi deneyin.

Çok sık hata aldığım dump dosyaları ve HDD sentinel HTML raporu içinde

Dosya Ekleri

• rapor.png
    rapor.png
    27,4 KB · Görüntüleme: 22
Dumplar en son 2 gün öncesine ait. Güncel varsa paylaşın. Disk kaynaklı gözüküyor çökme sorunu. Disk sağlığı güzel. Çökme tahmini olarka sizin anakart SATA 2 destekli olduğundan düşük hızda çalışıyor ve kontrolcü çipi veriyi hatalı işliyor.
Güncel bir sisteme geçiş yapabilirseniz iyi olur veya normal bir HDD alıp sistemi kullanın. Alternatif olarak PCIe girişli SATA 3 kontrolcü kartı alabilirsiniz diski ona takıp deneyebilirsiniz.

Dumplar en son 2 gün öncesine ait. Güncel varsa paylaşın. Disk kaynaklı gözüküyor çökme sorunu. Disk sağlığı güzel. Çökme tahmini olarka sizin anakart SATA 2 destekli olduğundan düşük hızda çalışıyor ve kontrolcü çipi veriyi hatalı işliyor.
Güncel bir sisteme geçiş yapabilirseniz iyi olur veya normal bir HDD alıp sistemi kullanın. Alternatif olarak PCI-e girişli SATA 3 kontrolcü kartı alabilirsiniz diski ona takıp deneyebilirsiniz.

Son çare bende anakart uyumsuz diye düşünmüştüm yardımlarınız için teşekkürler👍 artık anakart değişicez

Yeni konular

Geri
Yukarı