CRITICAL_PROCESS_DIED Mavi Ekran Hatası

Fikretgr

Decapat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
ELT okuyan Dövme sanatçısı
Bilgisayarımı iki gün önce topladım sistemi kurdum ve iki gündür bazen kendi kendine reset atıyor. Bugün ise mavi ekran verdi. DMP dosyasını aldım, linkini buraya ekledim. Anlayan birisi varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ayarlar doğru mu?

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-12_022046.png
    resim_2020-11-12_022046.png
    164,1 KB · Görüntüleme: 47
@Fikretgr
Aşağıda yazdığı gibi.

Ekran kartı sürücüsünü kaldırdım şimdi tekrardan yüklüyorum.
Bir de şeyi soracağım bu SAPPHIRE TriXX'i önceden kullanıyordum, böyle bir sorun olmamıştı. Sonradan tekrar yüklesem bir sıkıntı olur mu?

Bir de birkaç ek bilgi vereyim. B450 Aorus Elite anakartım yanmıştı garantiye gönderdim. Garantiden gelmesini beklerken ASUS A320M F anakart buldum, onu taktım sisteme. Garantiden gelince ASUS A320M F anakart'ı söküp B450 anakartı geri taktım.

BIOS güncellemesi yapmak istedim. F52 BIOS gelmiş. Bende yüklü olan F51'di. Gigabyte'ın sitesinden F52 indirip Q-Flash ile güncellemeye çalıştım ama güncelledikten sonra da F51 olarak kaldı.
Sonrasında Punch Technology adlı bir siteden bir BIOS dosyası indirdim. Yükledikten sonra F52 oldu ama galiba modlu BIOS indirmişim. PC açılırken Punch Technology logosu geliyor ekrana.

Acaba bu mavi ekran kendi kendine reset atma problemleri o yüzden olabilir mi? Orijinal BIOS'a döndürmenin bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonrasında Punch Technology adlı bir siteden bir BIOS dosyası indirdim. Yükledikten sonra F52 oldu ama galiba modlu BIOS indirmişim. PC açılırken Punch Technology logosu geliyor ekrana.

Acaba bu mavi ekran kendi kendine reset atma problemleri o yüzden olabilir mi? Orijinal BIOS'a döndürmenin bir yolu var mıdır?
Yanlış BIOS kurduysanız olabilir. Normal günceller gibi eskiye dönün olmazsa mecbur çipi yeniden yazdıracaksınız herhalde serviste.

@Murat5038 hocam donanım, BIOS kurtarma vesaire işlerinde iyidir. Onu da etiketleyelim.

Hocam Prime95 testini yaptım sonuçlar bu şekilde. Bir sıkıntı yok galiba. Yapmam gereken başka bir şey var mıdır?
Az önce bahsettiğim şirketten mesaj geldi. Onların BIOS dosyasının normal BIOS ile farkını sormuştum. Böyle bir cevap verdi ama dediklerini anlayamadım pek açıkçası.
"Ours have some Special settings so it accepts our Digital Microsoft Windows licence keys to be directly injected into the BIOS and as default they are set to Boot from a network which is part of our setup and installation process at the factory. Otherwise they are the same as regular BIOS files."

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    6,2 KB · Görüntüleme: 25
Hocam Prime95 testini yaptım sonuçlar bu şekilde. Bir sıkıntı yok galiba. Yapmam gereken başka bir şey var mıdır?
Small FFT şeklinde yaptıysanız ve sıkıntı yaşamadıysanız sorun yok.

Diğer dediklerimi de yapın hocam, 3-4 gün sistemin durumunu izleyin. Ona göre çözüldü veya yine sorun oldu diye konuda belirtirsiniz. Sorun yine yaşarsanız yeni dökümleri paylaşın, incelemeye çalışırız inşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı