Crucial BX500 480 GB SSD İncelemesi

Uzun zamandır kapasiteli ikinci bir SSD düşünüyordum.
Geçen hafta Yukko'dan Crucial BX500 480 GB SSD satın aldım.
Bu kapasitenin bana yeteceğini düşünüyorum. Benchmark yaptım ve yazma hızı bende böyle çıktı.
Windows'u bu SSD'ye kurdum. Bu bahaneyle temiz Windows 10 (1903) kurdum.
2.5 senedir sorunsuz kullandığım Adata SU800 256 GB SSD'yi ikinci disk olarak kullanmaya devam ediyorum.

1.JPG

2.png

3.png

Son düzenleme:
Öncelikle incelemeniz için teşekkür ederim.
Malum, fazla para yok. Samsung 860 Evo ile bunun arasında kaldım. Benchmark sitelerinde Samsung 60% önde. Ve bu SSD'nin internette fiyatı 180 lira civarındayken Samsung 300 lira. Aradaki fark değer mi? Samsung'mu alayım bunu mu alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Ansur İmkanınız varsa Samsung alın, farka değer.

SSD'nin sağlık durumunu da "%" olarak paylaşabilir misiniz? Ben Crucial'a güvenmeyip Gigabyte 120 GB aldım ve 2 hafta sonra sağlığı %99'a düştü. Gerçi ilk olarak SSD Tool Box programına bir güncelleme geldi ondan sonra %99 göstermeye başladı. Bakalım belki bir ihtimal program kaynaklı yazılımsal bir hatadır diye umut ediyorum ama yinede bi'moralimi bozmadı değil. Artık 2-3 ay boyunca takip edeceğim baktım hala %99 da kalırsa kullanmaya devam edeceğim, yok düşmeye devam ederse garanti maranti uğraşacağım artık.🙁

Yok ya gerçekten parası olanlar hiç düşünmeden Samsung alsın. Diğerleri resmen piyango gibi.

Ben aynı performansı alamadım. Windows 1903 yüklü yalnız harici olarak kullanıyorum

Dosya Ekleri

• 6D17C01A-F50B-4404-8161-AA4EA9FD0C49.jpeg
    6D17C01A-F50B-4404-8161-AA4EA9FD0C49.jpeg
    31,3 KB · Görüntüleme: 107
  • 3709245A-104D-4497-A828-3A5EEC372500.jpeg
    3709245A-104D-4497-A828-3A5EEC372500.jpeg
    124,5 KB · Görüntüleme: 110
En iyi SSD'ler Samsung firmasının ürettiği diskler hem performans,hem dayanıklılık açısından gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz.

En iyi SSD'ler Samsung firmasının ürettiği diskler hem performans,hem dayanıklılık açısından gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz.
Ana SSD olarak Samsung kullanıyorum zaten. Depolama olarak bu ürünü düşünüyorum. Bu modelin sağlığı çok çabuk düşüyor. Bu şikayetlerin genelini 240GB olan depolama seçeneği için gördüm. Bu yüzden 480GB olan depolama seçeneği içinde aynı sorun yaşanıyor mu merak ettim.

Ana SSD olarak Samsung kullanıyorum zaten. Depolama olarak bu ürünü düşünüyorum. Bu modelin sağlığı çok çabuk düşüyor. Bu şikayetlerin genelini 240GB olan depolama seçeneği için gördüm. Bu yüzden 480GB olan depolama seçeneği içinde aynı sorun yaşanıyor mu merak ettim.
Bence aynı sorun 480GB olan modeldede olabilir. Direk Samsung alın kafanız rahat olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı