CrystalDiskInfo "Dikkat" uyarısında ne kadar ömrü kaldı?

345948

Hectopat
Arkadaşlar ana film arşivim, toplasan 3900 saat çalışmış, Sagate My Book zamanında iyi para verip almıştım evet bad sector oluşmuş HDD regenaratorle tarattım düzelttim vs
Ama kafamı karıştıran şudur bir arkadaş 50.000 saatte bu uyarıyı görmüş biri de cevap vermiş 50.000 daha gider diye
Benim HDD daha ömrünün başında neden bu hale gelmiş, yukarı da varsayıma göre 4000 saat ömrü mü kaldı?
Başka bir film arşivi olan Sage'te disk de kendi kendine durduk yere öldü, aktif dönmüyor WD medya Player açınca aktif oluyor sürekli dönse neyse...

teqrre.JPG

Şimdi de Sentinel ile tarattım bu ne yahu😃
Tüm verilerin görselini ekliyorum

Dosya Ekleri

• rteate.JPG
    rteate.JPG
    66,9 KB · Görüntüleme: 54
  • qerttrq.JPG
    qerttrq.JPG
    95,5 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Ben kendimden örnek vereyim, 7 yılda 23.000 saatlik çalışma süresi olan (WD Green 1TB 5400 RPM) depolama amacıyla kullandığım bir diskim vardı ve bozulmadan önce ne bad sector ne de herhangi bir programda düşük sağlık uyarısı almıştım. Bir gün bilgisayarımı açmak istedim ve açamadığımda da diskleri tek tek söküp denedim, ki bu disk çoktan 758 GB anı (fotoğraflar, videolar vs.) ile hayata gözlerini yummuştu.
Yaptığım bu kadar tatavadan anlayacağın, mekanik disklerin ne zaman nerede bozulacağını bilemezsin ve her an bozulabilir. Verilerini yedeklemeni öneririm.

Son düzenleme:
Ben kendimden örnek vereyim, 7 yılda 23.000 saatlik çalışma süresi olan (WD Green 1TB 5400 RPM) depolama amacıyla kullandığım bir diskim vardı ve bozulmadan önce ne bad sector ne de herhangi bir programda düşük sağlık uyarısı almıştım. Bir gün bilgisayarımı açmak istediğimde açamadığımda da diskleri tek tek söküp denedim ve bu çoktan disk 758 GB anı (fotoğraflar, videolar vs.) İle hayata gözlerini yummuştu.
Bu kadar yaptığım tatavadan anlayacağın, mekanik disklerin ne zaman nerede bozulacağını bilemezsin ve her an bozulabilir. Verilerini yedeklemeni öneririm.

Ama aktif kullanıyordunuz değil mi PC'ye takılıydı?
Bu pasifte, disk arada bir dönüyor, medya Player'a bağlı
Kutusuyla tipiyle Media marktan satıcının verdiği coşkuyla bir dünya para verip (ki yarı fiyatına aynı büyüklükte HDD alabiliyordum) aldığımız üründe böyle saçmalık olabilir mi?

Ama aktif kullanıyordunuz değil mi PC'ye takılıydı?
Evet ama sık sık veri yazmıyordum.

Bu pasifte, disk arada bir dönüyor, medya Player'a bağlı

Kutusuyla tipiyle Media marktan satıcının verdiği coşkuyla bir dünya para verip (ki yarı fiyatına aynı büyüklükte HDD alabiliyordum) aldığımız üründe böyle saçmalık olabilir mi?
Mümkün, mekanik diskler sanıldığı kadar dayanıklı değildir. Diskin bu duruma gelmesi, satıcının nasıl muhafaza ettiğinden sizin nasıl ve nerede kullandığınıza kadar bir çok etkene bağlı.

Evet ama sık sık veri yazmıyordum.

Mümkün, mekanik diskler sanıldığı kadar dayanıklı değildir. Diskin bu duruma gelmesi, satıcının nasıl muhafaza ettiğinden sizin nasıl ve nerede kullandığınıza kadar birçok etkene bağlı.

Bilmiyorum, 3 saattir favori filmlerimi bu diskten Toshiba taşınabilir HDD'ye kaçırıyorum, Toshiba sagateden 2 yıl daha eski ve aktif kullanıyordum sağlık %100 de anlamadım gitti, diğer bir Toshiba var onunda sağlığı %100, bu sagate arızaları bana denk geldi sanırım, neyse teşekkür ederim görüşlerin için

Benim HDD daha ömrünün başında neden bu hale gelmiş,
Bunu bilemeyiz ama bu HDD'ler sorunlu olduğu için bu hale daha hızlı gelebiliyorlar.
yukarı da varsayıma göre 4000 saat ömrü mü kaldı?
Hayır. Diskin kaç saat çalıştıktan sonra öleceğini bilemeyeceğimiz için. Bu diskte çöp olmuş. Çok hata gördüm hem 70 dereceye kadar bile çıkmış.

Bunu bilemeyiz ama bu HDD'ler sorunlu olduğu için bu hale daha hızlı gelebiliyorlar.

Hayır. Diskin kaç saat çalıştıktan sonra öleceğini bilemeyeceğimiz için. Bu diskte çöp olmuş. Çok hata gördüm hem 70 dereceye kadar bile çıkmış.
Hayata tutunma mücadelesine devam ediyor, genç yaşta ölmek istemiyor, şu anda sıcaklığı 39 derece😁

Geri
Yukarı