CS 1.6 strafe nasıl yapılır ve nasıl ustalaşılır?

Konuyla biraz alakasız olacak sanırım ama strafe tam yere değecekken eğilerek kendini hızlandırmak olmuyor mu? Benim bildiğim bunny farklı bir şey.

Heh bende yere düştüğü zaman nasıl bu kadar hızlanabiliyor onu anlayamıyordum. Bunny yapabiliyorum ufak tefek ama yere indiğim zaman düz yolda bile hız kaybedebiliyordum.

Herkese cevapları için teşekkür ederim.

Düz ilerlerken bir kez space basıp hızını aldıktan sonra fare tekerleğiyle duck yaparken aynı anda ctrl ile eğileceksin, bunu hızlı şekilde tekrarlarken de a-d tuşlarına fare hareketinle senkron olarak basacaksın.

Nasıl yapıldığını mı soruyorsun yoksa videodaki gibi nasıl hızlı yapıldığını mı? İkincisini ncevabını verdim ilkinin cevabı da;

W ile ilerlerken Spaceye uzun bas bırakma
2 kere zıpladıktan sonra W'yi bırak
A'ya bastığında mouse yi sola çevireceksin
D'ye bastığında mouseyi sağa çevireceksin
A basıp sola bak
D basıp sağa bak
A basıp sola bak
D basıp sağa bak

Önce bu şekilde öğren. ustalaşınca CTRL ile hızlanmayı da öğrenirsin.
Bu arada A ve D ye de uzun basıyorsun birini bıraktığında diğerine mutlaka basıyor olman lazım.

Merhaba öncelikle eskiden bir surf sunucusunun admini idim. İyi bir strafe yapmak istiyorsan FPS'nin yüksek olması gerekiyor. Bunny için strafe yapacaksan FPS kilidini kapat. Surf yapacaksan en ideal FPS 131 ve 200 arasıdır.

Bunny için fare hassasiyetinin yüksek olması gerekiyor. Bazı Config'lerle bir tuşla hassasiyetini ayarlayabiliyorsun. Strafe yapmak kolay değildir. Hızlıca A ve D tuşlarına basarken fareni en hızlı şekilde kombinleyerek çevirmen gerekiyor. Tutarsa hızını arttırabilirsin. Surf için ise Config şart gibi bir şey. Oyunun kendi ayarlarında fare çevirme hızı limitli olduğu için bunu Config veya birkaç komut ile arttırmalısın.

Alttaki video sana yardımcı olacaktır. Biraz eski bir video ama arkadaş bayağı bilgili.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Heh bende yere düştüğü zaman nasıl bu kadar hızlanabiliyor onu anlayamıyordum. Bunny yapabiliyorum ufak tefek ama yere indiğim zaman düz yolda bile hız kaybedebiliyordum.

Herkese cevapları için teşekkür ederim.

Dostum space basmayacaksın sorun orada. Space basarsan yavaşlarsın. Sen sadece W ile hızlanıp a D yapacaksın çok seri olman lazım mouse hareketlerinde ona göre olmalı. A basarken sol D basarken sağa bakacaksın.
Ve FPS yüksek olması gerekli hocam. Ne kadar FPS o kadar hız. Ama space tuşu kullanılmıyor bu bunny değil.
Tabi a d yaparken ctrl+duck da yapman gerekiyor.

Bunny ile strafe aynı anda yapılmıyor mu?

Yoksa ben mi yanlış anladım. Yani aslında istediğim Jailbreak veya parkur haritalarında hızlı gitmeyi öğrenmek istiyorum. Bunny az buçuk yapabiliyorum. Ama tam olarak yapamıyorum gibi bir şey. Ha FPS biraz düşük kalıyor. GeForce 210 için yani. Ha bir de FPS çok yükseltemiyorum oda ayrı mesele. Bazen 60 FPS ya da 100FPS civarında takılıyor. Yani asıl anlamadığım şey hızlı giderken belli mesafede uçuluyor. Aşağıya indiğinde nasıl can gitmesi engelleniyor o kısmı çözemedim.

Bunny ile strafe aynı anda yapılmıyor mu?

Yoksa ben mi yanlış anladım. Yani aslında istediğim Jailbreak veya parkur haritalarında hızlı gitmeyi öğrenmek istiyorum. Bunny az buçuk yapabiliyorum. Ama tam olarak yapamıyorum gibi bir şey. Ha FPS biraz düşük kalıyor. GeForce 210 için yani. Ha bir de FPS çok yükseltemiyorum oda ayrı mesele. Bazen 60 FPS ya da 100FPS civarında takılıyor. Yani asıl anlamadığım şey hızlı giderken belli mesafede uçuluyor. Aşağıya indiğinde nasıl can gitmesi engelleniyor o kısmı çözemedim.
Hocam bunny ile strafe farklı şeyler. Bunny hop belirli serverlerde yapılır (jailbreak deathrun) gibi. Strafe ise aslında oyunun bir açığıdır. Mousenin orta tuşunu duck ile ayarlayarak hem mousenin tekerleriğini yukarı kaydırıp hem a d yapıp hem de ctrl basıp çekmeniz gerekir. Bunların öncesinde w ile biraz hızlanmanız sonrasında duck a d ctrl kombinasyonlarını yapmanız gerekir ve bayağı uyumlu yapmanız lazım. Fps 60-100 ile zaten fazla hızlı gidemezsiniz. Bunny serverlerinde hızlı gidebilirsiniz çünkü plugin ona göre ayarlı, yere düşünce can gitmeme muhabbeti yok çok çok yüksekten yere düşerseniz canınız gider deathrun ve jb serverlerinde. Bazı serverlerde yere düşünce can gitmeme plugini (modu da olabiliyor o servere denk gelmiş olabilirsiniz, genelde surf modlarında kullanılıyor. Yani size tavsiyem sadece ayarlardan eğilme tuşuna 2. tuş olarak mousenin tekerini yukarı ya da aşağı kaydırma olarak ayarlamanız ve öyle oynamanız. Strafe aslında bütün serverlerde yasak, adminler görünce ( bende dahil ) uyarıyoruz ve halen yapıyorlarsa banlıyoruz. Çünkü gerçekten bayağı hızlı gidiyorlar ve bir çoğu cfg kullanıyor ve korumasız serverlerde cfgden ban yemiyorlar. Siz bence uğraşmayın bende uğraşmıyorum sadee duck yapın oyun normal bir şekilde oynayın.

Hocam bunny ile strafe farklı şeyler. Bunny hop belirli serverlerde yapılır (Jailbreak deathrun) gibi. Strafe ise aslında oyunun bir açığıdır. Farenin orta tuşunu duck ile ayarlayarak hem farenin tekerleriğini yukarı kaydırıp hem a D yapıp hem de CTRL basıp çekmeniz gerekir. Bunların öncesinde W ile biraz hızlanmanız sonrasında duck a D CTRL kombinasyonlarını yapmanız gerekir ve bayağı uyumlu yapmanız lazım. FPS 60-100 ile zaten fazla hızlı gidemezsiniz. Bunny serverlerinde hızlı gidebilirsiniz çünkü plugin ona göre ayarlı, yere düşünce can gitmeme muhabbeti yok çok çok yüksekten yere düşerseniz canınız gider deathrun ve JB serverlerinde. Bazı serverlerde yere düşünce can gitmeme plugini (modu da olabiliyor o servere denk gelmiş olabilirsiniz, genelde surf modlarında kullanılıyor. Yani size tavsiyem sadece ayarlardan eğilme tuşuna 2. tuş olarak farenin tekerini yukarı ya da aşağı kaydırma olarak ayarlamanız ve öyle oynamanız. Strafe aslında bütün serverlerde yasak, adminler görünce ( bende dahil ) uyarıyoruz ve halen yapıyorlarsa banlıyoruz. Çünkü gerçekten bayağı hızlı gidiyorlar ve birçoğu CFG kullanıyor ve korumasız serverlerde CFG'den ban yemiyorlar. Siz bence uğraşmayın bende uğraşmıyorum sadee duck yapın oyun normal bir şekilde oynayın.

Açıkçası jalibreak serverda isyan etmek çok hoş geliyor bana. Öğrenmek istiyorum ama çok iyi yapamıyorum. Öğrenmek istiyorum açıkçası. Duck dediğin eğilme fakat zıplama tuşunada arada basılıyor galiba. İşte o kısımları çok iyi bilmiyorum.

Geri
Yukarı