CS 1.6 strafe nasıl yapılır ve nasıl ustalaşılır?

Strafe dediğin sanırım bunny? Bunny için sunucu konfigurasyonunun buna izin vermiş olması daha doğrusu engellememiş olması lazım. Bildiğim kadarıyla hile koruması olan hiçbir sunucuda bu yapılmaz çünkü speed hack engeline takılıyor ve çalışmıyor, o şekilde hızlanarak zıplayamıyosun yani. İzin verilen ölçüde ufak tefek yapılabilir bu da genellikle kutuların felan üstüne çıkarken işe yarıyor, rehberi de izlediğin videolar işte dostum başka olayı yok. Bir yöne doğru zıplayacaksın, tam yere düşerken de fare ve tuşlarla tam tersi yöne ivmeleneceksin.

Deneyip yapamıyorsan muhtemelen oynadığın sunucun bunu desteklemediği içindir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sunucunun ayarlarının buna uygun olması gerek. Genelde Surf sunucularında bu ayar en ideal şekilde yapılır. Space tuşuna basılı tutarak mouse'unla da senkronize bir şekilde sağ sol yapa yapa hızlanabilirsin. Yazarak mantığını anlatmak çok kolay değil ama yapa yapa çözebilirsin. Strafe dendiğini de ilk defa duydum, yıllardır herkes bunny derdi.

CS 1.6 strafe nasıl yapılır ve nasıl ustalaşılır?

Bu kanaldaki adamın yaptığı kadar bunny strafe yapamasam bile öğrenmek istiyorum. CFG olmadan nasıl strafe yapabilirim? Nasıl bu kadar hızlı gidip uçabilirim?
Kardeş videodaki Bunny'nin normalden hızlı olmasının sebebebi sv deki hız ayarını çoğaltmış Sv sahibi. Yani normal düz ilerlerken bile hızlı gidiyor o yüzden SpeedRun benzeri bir şey çıkıyor ortaya normal yürüme hızında olsa bu şekilde aniden hızlanamaz 😉 Bilirsin Bunny ivme ile alakalıdır ne kadar çok kırarsan ivmeyi o kadar hızlanırsın. Haritayı da iyi kullanarak takılmazsan çok yüksek hızlara ulaşırsın. Cevabı verdim, normalde CFG ile de yapamazsın onu videodaki sv normal yürüme hız ayarını ve yer çekimini (sv_gravity) artırmışlar.

Cevaplar net zaten lafı geçmişken bir adı daha vardı galiba botlarda chatte gauss jump mı bir şeyler diyorlardı :D Hakikaten botların sohbetleri çok güzeldi :D

İlk önce şuna açıklık getirmek istiyorum paylaştığın videonun sahibi de o kadar iyi strafe bilgisine sahip değil sadece FPS değerleri yüksek olduğu için 2 3'a D hareketine hızı yükseliyor ve Red Bull kullanıyor(JB). Klavye ile fare hareketlerinizin hemen hemen aynı olması gerekiyor strafe yapmaya başlamadan önce W ile düz hareket edip elimizi W'den çekip sadece space basılı tutarak D ye basınca sağa a ya basınca fareyi sola hareket ettireceksiniz. Buna zamanla eliniz alışır ve daha yüksek hızlara çıkmak için FPS yüzde yüz gerekli. Ben CS1.6'yı yıllardır oynuyorum sadece 3 4 Ay'da usta derecesinde öğrendim diyebilirim. Birkaç gün yapıp birkaç gün ara verirseniz gelişemezsiniz ^^.

Ben 4 yıl CS:GO oynadım geçen sene de tam 1 sene 1.6 oynadım beni geliştiren tek şey deathmatch sunucularıydı hatta PC'ye geçince SS bulursam atayım 1000KILL almıştım bir ara.

Bilmiyorsanız yorum yapmayın strafenin bunny ile alakası yok. Serverin kısıtlamasıyla alakası da yok. Strafe her serverde yapılabilir ve ban yemezsiniz çünkü bir hile, CFG değildir sadece oyunun zor yapılan bir hareketidir. Bende denedim bende bek yapamadım oldukça zor.

Geri
Yukarı