CS 2 DM'de iyi oynarken Ranked'da iyi oynayamamak neden olur?

KEREMHÜSEYİN

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ram:16 GB , Ekran Kartı:RTX3050Tİ , İşlemci:İ7-11800
Arkadaşlar CS'yi normalde iyi oynayan birisiyim fare falan pek iyi değil ani reflexif hareketler yapamıyorum ama önümdeki adama DM'lerde falan çoğu zaman direk HS atıyorum. Aimbotz de ısınmak için 700,800 kill alıyorum bugün 1400 kill kastım tek ısınmada. Arkadaş ortamında falan aim redline oynarsak kazanıyorum veya kazanıyoruz. Fakat oyunu iyi oynamama rağmen DM çoğu zaman 55/46, normal maçta 25/18 gibi skorlar elde ediyorum. DM de genelde arkadan vuruyorlar önumdekileri genelde vuruyorum, ve yalan yok ranked biraz zor oluyor ve normalde stabil sıkarken bir anda spray atmaya başlıyorum spray atmadığım zamanlarda mermiler iyi gidiyor. Aimbotz görsellerini aşağıya koydum, yani nasıl düzelirim onu da bilmiyorum, biraz uzun oldu kusura bakmayın fakat şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240323_234141_Instagram.jpg
    Screenshot_20240323_234141_Instagram.jpg
    46,3 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_20240323_234149_Instagram.jpg
    Screenshot_20240323_234149_Instagram.jpg
    38,5 KB · Görüntüleme: 34
Oyunu öğreneceksin, mapleri ezberleyeceksin. Ölüm oranın çok fazla kill almana göre. Aim geliştireceğim diye şu maplerde adam vurmayı bırakın bence bir faydası yok. İlk önce gamesensenizi geliştirin sonra aim çalışın.

Hocam genel olarak zaten DM oynuyorum aimbotz benim için sadece ve One tap aracı random doğuyor vuruyorsun kafasında benim için DM çok sinirlendiriyor beni, CS2 yeni çıktığında 14K puana kadar çıktım sonra biraktim falan su an 7K'da DM girdiğimde arkadan vuranı, pompalı, P90 ile rush atanı, AWP ile site bekleyeni, arkada doğan adama ölme, dokunulmazlık bitene kadar hareket etmeyip bitince direk HS atan falan derken kriz geçirme seviyesine geliyorum.

Hocam genel olarak zaten DM oynuyorum aimbotz benim için sadece ve One tap aracı random doğuyor vuruyorsun kafasında benim için DM çok sinirlendiriyor beni, CS2 yeni çıktığında 14K puana kadar çıktım sonra biraktim falan su an 7K'da DM girdiğimde arkadan vuranı, pompalı, P90 ile rush atanı, AWP ile site bekleyeni, arkada doğan adama ölme, dokunulmazlık bitene kadar hareket etmeyip bitince direk HS atan falan derken kriz geçirme seviyesine geliyorum.

Kriz geçirmen seninle alakalı kimsenin yardımcı olabileceği bir şey değil bu sorunun. Sadece kendin çözebilirsin. Seçkinde oyna işte DM falan anca aim geliştirirsin. Seçkinde kimse rastgele doğup her el AWP/AK/M4 çekmiyor.

Kriz geçirmen seninle alakalı kimsenin yardımcı olabileceği bir şey değil bu sorunun. Sadece kendin çözebilirsin. Seçkinde oyna işte DM falan anca aim geliştirirsin. Seçkinde kimse rastgele doğup her el AWP/AK/M4 çekmiyor.

Hocam seçkin bildiğimiz ranked Ranked'da sorun yok olay DM de DM de sürekli arkadan adam geliyor aim geliştireyim diye girdiğim maçtan sinirle ayrılıyorum çünkü onümdekini vurmadan arkamdakine ölüyorum seçkinde rankım 7200 şu an yani Master guardiana (keleşe) denk geliyor.

Hocam seçkin bildiğimiz ranked Ranked'da sorun yok olay DM de DM de sürekli arkadan adam geliyor aim geliştireyim diye girdiğim maçtan sinirle ayrılıyorum çünkü onümdekini vurmadan arkamdakine ölüyorum seçkinde rankım 7200 şu an yani Master guardiana (keleşe) denk geliyor.

Keleşe denk falan geldiğiniz yok hocam. DM evet öyle gidip topluluk sunucularında oynamayı deneyebilirsin mesela?

Keleşe denk falan geldiğiniz yok hocam. DM evet öyle gidip topluluk sunucularında oynamayı deneyebilirsin mesela?

Bizim arkadaş söylemişti kendisi 12K gibi bir puana sahip bana keleş kendine güzide demişti yeni Premier sistemde böyleymiş fakat internette birkaç sayfa 7K ya Master Guardian bazıları Nova diyor bende anlamadım.

Psikolojik olarak ölme kaygın olmadığı için DM de daha rahat oynuyor olabilirsin böylelikle daha iyi oynuyorsundur belki?

Yani olabilir ama normal maçta da öyle oynuyorum, genelde ölme korkusu ile rush falan atmıyorum kill ne kadar olursa olsun o ölüm sayısı kill e yaklaşınca bir moral düşüyor.

Son düzenleme:
Hocam ben normalde güzel oynuyordum da şu son 1 yıldır düzenli oynamıyorum. Düzenli oynasam da 1 ay sonra bırakıyorum falan o yüzden el bir türlü adapte olamıyor. Eğer sizde bu aralar hikayeli oyunlara sardıysanız veya rekabetçi atmıyorsanız sebebi bu yüzden. Bir de DM de ısınırken botlar sabit durduğu için el hemen ısınıyor takır takır vuruyorsunuz. Eğer siz sabit durarak vuruyorsanız daha kötü tek yaptığınız şey mouse ile one tap atmak. Bir yandan da "A D" yaparak mouse ile klavyeyi koordineli bir şekilde kullanabilmeniz lazım. Rekabetçide vurulmamak için "A D"yaptığımız da elimiz bot vurmaya alışık olduğumuz için bir anda mermiler rastgele gidiyor ve refleks olarak spray atmaya başlıyorsun. O yüzden alıştırma yaparken, hem "A D" kullanın hem de belli kısımlarda botların aynı bizim gibi "A D" yapmasını açın ki gerçeğe yakın olsun. Rekabetçiye girerken de oyunu yani aiminizi çok düşünmeyin, refleks olarak vurmaya çalışın eğer uzun zamandır oynuyorsanız öğrenme aşamasında değilseniz. Son olarak bu aralar girmeye başladıysanız sizde benim gibi oyuna 1-2 hafta da olsa ara verince eli buz gibi soğuyan ve ısınması zor olan biri olabilirsiniz. Ben mesela bir tane hikayeli oyuna başlasam veya 1-2 hafta oynamasam hani benim oynayışımı bilen, hesabı gümüş birine mi verdin der. Biraz zaman geçmesini bekleyin dediğim gibi çok kafaya takma 2-3 haftaya elin oturur düzenli oynarsan.

Edit: Birde şöyle bir gerçek var. Benim gibi ara verdiğinizden dolayı veya hem ara verip hem silver arkadaşlarınızla girdiğinizden dolayı silver'a düştüyseniz. İster istemez silver kafasıyla oynayan rakiple vakit geçirdiğiniz için eliniz ne kadar oynarsanız oynayın oturmuyor kesinlikle.
Mesela bir engel var ve siz maks 2 metre ileri zıplayabiliyorsunuz. Eğer o engeli aşmak için sadece yarım metre zıplamanız gerekse durduk yere 2 metre zıplayıp potansiyelinizin hepsini kullanır mısınız? Tabii ki de hayır sadece yarım metre zıplarsınız. Bende fps oyunlarına da aynı şekilde bakıyorum. Mesela dmg falanken benim aimime göre daha kötü oldukları için çatır çatır adam vuruyordum fakat oyunu bıraktığım için rankım yoktu ve oyunu oynamayan arkadaşlarla girdik bir süre. Silver'a attı ve silverdakiler kötü olduğu için beni kendilerine çekiyorlar. Peekleri oynayışları aimleri iyi olmadığını bildiğin için ister istemez psikolojik olarak tryhard moduna geçemiyorsun veya onlar o kötü oynayışlarıyla üzüm üzüme baka baka kararır hesabı kendilerine benzetiyorlar seni aşağıya çekiyorlar. Önerim 2 hafta kaliteli bir pro public sunucusu bulup orada oynaman.

Son düzenleme:
Hocam ben normalde güzel oynuyordum da şu son 1 yıldır düzenli oynamıyorum. Düzenli oynasam da 1 ay sonra bırakıyorum falan o yüzden el bir türlü adapte olamıyor. Eğer sizde bu aralar hikayeli oyunlara sardıysanız veya rekabetçi atmıyorsanız sebebi bu yüzden. Bir de DM de ısınırken botlar sabit durduğu için el hemen ısınıyor takır takır vuruyorsunuz. Eğer siz sabit durarak vuruyorsanız daha kötü tek yaptığınız şey mouse ile One tap atmak. Bir yandan da "a D" yaparak mouse ile klavyeyi koordineli bir şekilde kullanabilmeniz lazım. Rekabetçide vurulmamak için "a D"yaptığımız da elimiz bot vurmaya alışık olduğumuz için bir anda mermiler rastgele gidiyor ve refleks olarak spray atmaya başlıyorsun. O yüzden alıştırma yaparken, hem "a D" kullanın hem de belli kısımlarda botların aynı bizim gibi "a D" yapmasını açın ki gerçeğe yakın olsun. Rekabetçiye girerken de oyunu yani aiminizi çok düşünmeyin, refleks olarak vurmaya çalışın eğer uzun zamandır oynuyorsanız öğrenme aşamasında değilseniz. Son olarak bu aralar girmeye başladıysanız sizde benim gibi oyuna 1-2 hafta da olsa ara verince eli buz gibi soğuyan ve ısınması zor olan biri olabilirsiniz. Ben mesela bir tane hikayeli oyuna başlasam veya 1-2 hafta oynamasam hani benim oynayışımı bilen, hesabı gümüş birine mi verdin der. Biraz zaman geçmesini bekleyin dediğim gibi çok kafaya takma 2-3 haftaya elin oturur düzenli oynarsan.

Perşembe sınavlar başlıyor büyük ihtimal 2 hafta oyun oynayamayacağım oyunu 4 yılı aşkındır oynuyorum adam vurarken a-D yaparak vurmaya çalışıyorum ve elim ısınıkken DM de onume gelene HS atıp gidiyorum ama bazen ne oluyor bilmiyorum normal Premier oynarken karsıma 2018 Astralis geliyor sanki peek attığı anda HS atanı koşarak Deagle HS vurmaları falan çok garibime gidiyor ve modum direk düşüyor nereden baksanız 2023 Temmuz'dan itibaren CS'yi 10 saat oynamamışımdır hikayeli oyunlar oynadım genel olarak. Yani oyuna bayağı uzağım bu aralar sınavlar bitsin biraz daha yoğunlasacağım.

Geri
Yukarı