"CS 2 VAC güvenli sunuculardan yasaklandınız" uyarısı

sushimai

Centipat
Daha fazla  
1706394541209.png

Bugün rekabetçi girdim bir tane oyuncu geldi saçma sapan vuruşlar atıyordu. Keyfimi bozmak istemedim direkt çıktım. Maçtan ilk defa böyle bir hata aldım. Valve bu sekil kurallara uymayanlara 15 günlük ban mı ne atıyordu o bu mu?

Elbette gerçek sordum. Almak istediğim farelerde makro var mı yok mu diye baktım geçenlerde, takıntı oldu. Kullanmayacağım özellik için boşuna ban yersem ne olacak diye düşündüm. Ama baktığım çoğu farede bu özellik var, demek ki yazılımı kurunca ışık, DPI vs başka ayarları kurcalamamam lazım.

Özellik olabilir bunda problem yok. Makro tuşu dediğimiz şey programlanabilir bir tuştur zaten. İster oyunda işinize yarayacak bir makro yapar kullanırsınız ister multimedya tuşlarından birini atarsınız veyahut isterseniz başka bir şey. Aslında bir sınır yok.
CS2 de makro da kullanabilirsiniz mesela silah menüsünü açıp teker teker bomba ve silahları almayla vakit kaybetmek yerine hepsini makroya atarsınız ve tek butona basıp hepsini satın alırsınız. Bunda bir sıkıntı yok sonuçta kendiniz için yapıyorsunuz bunu. Problem diğer oyuncuların oyununu etkilemeniz. Mesela oyunda kimileri bhop makrosu veya spray atma makrosu kullanıyorlar. İşte o zaman belki ban yiyebilirsiniz.

Geri
Yukarı