CS 2'de koşarak vurulmak

Kardeşim görsel olarak koşarak vuruyor gibi oluyor onu diyorum. Strafe yapınca Valorant'ta bellı oluyor. Burada hiç durmuyor gibi oluyor. Bunun nedenini soruyorum.

Ping farkı, Hertz farkı, FPS farkı. Valorant'ın Türkiye sunucusu var ancak CS'nin yok, belki CS'de pinginiz yüksek olduğu için öyle hissediyorsunuzdur.

Bir sorun yok, A-D taktiğiyle counterstrafe yapiyor, sen madem yerinde sabitsin tek yapman gereken çıktığı yere tıklamak. Emin ol hareket ederek glock vs yoksa vurulmuyor, GO'da da böyleydi zaten. Hala eksikleri var ama kesinlikle çok çok güzel bir oyun çıkarmışlar.

Ping farkı, Hertz farkı, FPS farkı. Valorant'ın Türkiye sunucusu var ancak CS'nin yok, belki CS'de pinginiz yüksek olduğu için öyle hissediyorsunuzdur.
Cs de 60ms alıyorum. Valodada yabancı surverda 60 ms oynuyorum. Yine valoda böyle bir şey yok. Derdimi kimse anlamadı. Herkes sadede kötüsün diyor. Soruma odaklanan yok.

CS de 60ms alıyorum. Valodada yabancı surverda 60 ms oynuyorum. Yine Valorant'ta böyle bir şey yok. Derdimi kimse anlamadı. Herkes sadede kötüsün diyor. Soruma odaklanan yok.

Güzel kardeşim 60 ms yüksek bir oran. Sen diyorsun ki strafenin ne olduğunu biliyorum bu başka bir şey resmen koşuyor diyorsun. Ki bunu demen çok mantıklı değil çünkü ekranda görünen her zaman tam gerçek olmuyor. Karşı karakter durur sen bunu görmeden ölmüş olursun. Hadi onu da geçtim adam cidden koşarak seni vurduysa bu sürekli olmaz arada olur. CS de havada da ak ile adam vuruluyor nadiren. Ben bir kere zıplayıp iki kill birden almıştım havada hatta video bile çekmiştim. Yani arada olabilir böyle şeyler. CS2 denilen oyun tamamen çıktıktan sonra asla koşarak sağa sola herkesi vuracağın bir oyun olmaz merak etme. Gerçek anlamda ak gibi silahlarla koşarak adam vurulmaz çünkü mermiler seker nadiren sekmeden gittiği olur şans gibi bir şey çok takılma.

CS de 60ms alıyorum. Valodada yabancı surverda 60 ms oynuyorum. Yine Valorant'ta böyle bir şey yok. Derdimi kimse anlamadı. Herkes sadede kötüsün diyor. Soruma odaklanan yok.

Hocam demek istediğinizi anladım ama bu durum Valorant'ta da aynı. CS2'nin tickrate oranı Valorant'tan daha iyi şu anda, söylediğiniz şey CS:GO için geçerliydi, strafe yapıldığı zaman gerçekten de koşarak vuruyormuş gibi gözüküyordu ancak CS2'de böyle bir durumla karşılaşmadım. Valorant'ta yok diyorsunuz ancak sanırım strafe yapan birisiyle karşılaşmadınız henüz. Valorant'ta kendi aramızda 5V5 atıyorduk bir zamanlar, rakip takımda oyunu gerçekten bilen arkadaşlar oluyordu ve strafe yapıyorlardı. Ben Valorant'ta koşarak vurma olayı çok fazla olduğu için koşarak vurduklarını düşünüyordum ancak strafe yaptıklarını söylemişlerdi. Yani bu durum Valorant'ta da oluyor ancak Valorant oynayan çoğu kişi strafe olayını bilmediği için yapmıyor, siz de koşarak vuruyormuş gibi görmüyorsunuz. Ek olarak, Ak ile koşarak vurmak imkansıza yakın. Ya çok şanslı olmanız lazım ya da çok şanslı. AK veya M4 ile koşarak vurmayı bir deneyin isterseniz, mermiler allahuekber dağına gidiyor ki olması gereken de bu. Valorant gibi Vandal ile bile koşa koşa vuramıyorsunuz, ilk attığınız mermi crossunuzun olduğu yere veya çok yakınına gitmiyor.

Hocam demek istediğinizi anladım ama bu durum Valorant'ta da aynı. CS2'nin tickrate oranı Valorant'tan daha iyi şu anda, söylediğiniz şey CS:GO için geçerliydi, strafe yapıldığı zaman gerçekten de koşarak vuruyormuş gibi gözüküyordu ancak CS2'de böyle bir durumla karşılaşmadım. Valorant'ta yok diyorsunuz ancak sanırım strafe yapan birisiyle karşılaşmadınız henüz. Valorant'ta kendi aramızda 5V5 atıyorduk bir zamanlar, rakip takımda oyunu gerçekten bilen arkadaşlar oluyordu ve strafe yapıyorlardı. Ben Valorant'ta koşarak vurma olayı çok fazla olduğu için koşarak vurduklarını düşünüyordum ancak strafe yaptıklarını söylemişlerdi. Yani bu durum Valorant'ta da oluyor ancak Valorant oynayan çoğu kişi strafe olayını bilmediği için yapmıyor, siz de koşarak vuruyormuş gibi görmüyorsunuz. Ek olarak, Ak ile koşarak vurmak imkansıza yakın. Ya çok şanslı olmanız lazım ya da çok şanslı. AK veya M4 ile koşarak vurmayı bir deneyin isterseniz, mermiler allahuekber dağına gidiyor ki olması gereken de bu. Valorant gibi Vandal ile bile koşa koşa vuramıyorsunuz, ilk attığınız mermi crossunuzun olduğu yere veya çok yakınına gitmiyor.
Peki sizce cs 2 tam çıkınca bu muhabbet devam edecek mi ?

Peki sizce CS 2 tam çıkınca bu muhabbet devam edecek mi?

Açıkçası söylediğim gibi ben koşarak vurma tarzı bir durum göremedim. Monitörünüz kaç Hz? 60-75 gibi bir değere sahipse karşınızda strafe yapan arkadaş 144-240Hz monitörle oynuyorsa siz onu görene kadar o çoktan strafe yapıp sizi vurmuş olacağı için muhtemelen her türlü koşarak vurmuş gibi göreceksiniz. Ama 144-240Hz monitöre sahip olduğunuz halde koşarak vuruyormuş gibi görüyorsanız pinginizle alakalı bir durum olabilir. Eğer bu saydığım sorunlardan hiçbirisi yoksa ve hala koşarak vuruyormuş gibi gözüküyorlar diyorsanız o zaman psikolojik olmasından başka bir ihtimal kalmıyor diye düşünüyorum. CS:GO'da tickrate ile alakalıydı ancak CS2'de sub-tick'e geçildiği için oyun içindeki olaylar anlık gerçekleşiyor ve tickrate ile alakalı bir durum olmadığı da kesinleşiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Adam koşarak vuruyor. Yani benim açımdan öyle gözüküyor. Ama onun açısından öyle gözükmüyor galiba. Bunun sebebi nedir? Valorant'ta bu muhabbet yok. Valorant'ta koşarak vurulsan bile 2 taraf içinde aynı şey gözüküyor. CS 2'ye gelecek olursak... Sub tick için neyse o diyorlar. Ama adam farklı şey görüyor ben farklı bir şey. Bunu nasıl açıklarsınız?
Sen vucudunu gormuyorsun ama kolaylikla adamin gorup vurabilecegi açıdasin. İkincisi zaten low hpsin ve 1 2 mermi olmene yetiyor. Ucuncu ve son olarak da adam hafif a d ile istasyon yaparak vurmus, yani outplaylenmişsin. Kendini gelistir.

Kardeşim görsel olarak koşarak vuruyor gibi oluyor onu diyorum. Strafe yapınca valoda bellı oluyor. Burda hiç durmuyor gibi oluyor. Bunun nedenini soruyorum.
Koşu animasyonunun yayvan asker kosusu olmasindan. Bir de velocity sistemi valorant'tan farkli. Bir anda hizin kesilmiyor bu oyunda.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı