Çözüldü CS:GO 300 FPS ama akıcı değil

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ArtvinliRadyant

Kilopat
Makaleler
1
CS:GO'da FPS değerlerim 300 gibi sayılarda olmasına ve FPS düşmesi yemememe rağmen nedense bazen oyunun akılıcığı 60Hz veya daha düşükmüş gibi takılıyor. Özellikle atölye haritalarında yaşıyorum. Fakat arkadaşlarımla aynı anda oynadığımızdan onlara soruyorum, düzgün diyorlar. Acaba problem ne olabilir? Yardımları bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'den FPS sayacını aç. Belki FPS drop yiyorsundur. Bende de oluyor bazen public serverlarda.
Net_graph açık orada herhangi bir drop yemiyorum fakat oradan da kontrol edeyim.
Monitörün kaç Hz? Sistemde kaç GB bellek var? Ekran kartı driverları güncel mi?
144Hz, 16GB 3200Mhz ram, GPU driverları güncel. 1070 Ti GPU sahibiyim.

Bu sadece CS:GO da mı oluyor? yoksa diğer oyunlarda da oluyor mu?
Evet bu olayı sadece CS:GO da fark ediyorum.
Ekran kartında bir arıza olabilir. Furmark ile test eder misin?
Furmark testini açtım da ekran kartım Palit Dual 1070 Ti olduğundan biraz ısınıyor. Daha 2. dakikada falan 85 derecelere çıktı, korktum kapattım. GPU da problem olsa diğer oyunlarda da o tarz şeyler yaşatmaz mı ?
M
Ekran kartında bir arıza olabilir. Furmark ile test eder misin?
Mesajı düzenleyemediğimden yazıyorum, eğer problem varsa uygulama uyarı falan veriyorsa herhangi bir sıkıntı çıkartmıyor. 100 FPS'lerde 8x keskinleştirme ile 80 derecelerde (%95 fan hızı) devam etti 5 dakika sonra durdurdum.

Son düzenleme:
Evet bu olayı sadece CS:GO da fark ediyorum.

Furmark testini açtım da ekran kartım Palit Dual 1070 Ti olduğundan biraz ısınıyor. Daha 2. dakikada falan 85 derecelere çıktı, korktum kapattım. GPU da problem olsa diğer oyunlarda da o tarz şeyler yaşatmaz mı ?
M

Mesajı düzenleyemediğimden yazıyorum, eğer problem varsa uygulama uyarı falan veriyorsa herhangi bir sıkıntı çıkartmıyor. 100 FPS'lerde 8x keskinleştirme ile 80 derecelerde (%95 fan hızı) devam etti 5 dakika sonra durdurdum.
Ping değerlerin nasıl?
Daha önce CS:GO değil ama online tabanlı çok oyun oynamışlığım var ve genelde bu tip sorunları yaratan unsurlardan birisi de Ping olabiliyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı