CS:GO FPS yüksek ancak akıcı değil

serkanpnr

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim üzere CS:GO oyununda FPS oranım gayet yüksek. Ortalama olarak 180 FPS alıyorum. Ancak oyunda akıcılık yok. Sanki oyun takılıyormus gibi. Bu bilgisayar ile PUBG, GTA 5 tarzı oyunlar da oynuyorum. Tabii ki CS GO kadar yüksek FPS almıyorum ama ortalama 70 110 FPS arası alıyorum. Ancak oyun akıcı, kasıyormus ya da inceden takılıyormus gibi problem yasamıyorum. Kuzenimin bilgisayarında baktığımda CS:GO'da 70 80 FPS arası oynuyor. Ancak oyun akıcı. Yani ne denediysem olmuyor ve sadece bu problem CS:GO'da var. Küçük bir takılma ve aksama beni sinir ediyor. Yardım ederseniz sevinirim. Bilgisayar sistemim:
Ekran kartı: RX470 4 GB.
İşlemcim: i5 7500.
RAM: 8 GB 2133.
1 TB harddisk.
*Not: Ekranım eski bir ekran LG Flatron E1940S analog bir ekran çevirici kullanıyorum sebep ekran olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet baglantiniz kaynaklı olabilir. Monitörünüzün çözünürlüğü düşük ise ondan da olabilir. Windows ve sürücü güncellemelerinizi de kontrol etmenizi, oyun sırasında gpu ve cpu kullanım ve sıcaklıklarını kontrol etmenizde fayda var.

Başlıkta da belirttiğim üzere CS:GO oyununda FPS oranım gayet yüksek. Ortalama olarak 180 FPS alıyorum. Ancak oyunda akıcılık yok. Sanki oyun takılıyormus gibi. Bu bilgisayar ile PUBG, GTA 5 tarzı oyunlar da oynuyorum. Tabii ki CS GO kadar yüksek FPS almıyorum ama ortalama 70 110 FPS arası alıyorum. Ancak oyun akıcı, kasıyormus ya da inceden takılıyormus gibi problem yasamıyorum. Kuzenimin bilgisayarında baktığımda CS:GO'da 70 80 FPS arası oynuyor. Ancak oyun akıcı. Yani ne denediysem olmuyor ve sadece bu problem CS:GO'da var. Küçük bir takılma ve aksama beni sinir ediyor. Yardım ederseniz sevinirim. Bilgisayar sistemim:
1 TB harddisk.
*Not: Ekranım eski bir ekran LG Flatron E1940S analog bir ekran çevirici kullanıyorum sebep ekran olabilir mi?
Bi ara bende de vardı masaüstü çözünürlüğüm 75hz iken oyun içi çözünürlüğüm farklı olduğundan 60hz oyunyordum onları kontrol etmenizi öneriyorum ben öyle çözdüm sorununumu.

Oyun içi ayarlarınızı söyleyebilir misiniz?
Evrensel Gölge Klaitesi: çok düşük
model doku detayı : yüksek
efekt detayı: orta
shader detayı : yüksek
çoklu cpu kullanımı : etkin
fxaa keskinliği yumuşatma : etkin
doku filitreleme modu :iki doğrusal geri kalanlar devre dışı
birde 1024x768 oynuyorum 4:3
Bi ara bende de vardı masaüstü çözünürlüğüm 75hz iken oyun içi çözünürlüğüm farklı olduğundan 60hz oyunyordum onları kontrol etmenizi öneriyorum ben öyle çözdüm sorununumu.
benim 2 side 60hz zaten monitör üstünü kaldırmıyor

Son düzenleme:
1 TB harddisk.
Bana çözünürlüğünü söyler misin?
Bana çözünürlüğünü söyler misin?
Bende 1920x1080 de en akıcı,sonra 1280x1024'e geçince akıcılık bir tık gidiyor, 1280x960 a geçince akıcılık tamamen kayboluyor. Tabi bu benim bilgisayarımda olanlar.

Geri
Yukarı