CS:GO FPS yüksek ancak akıcı değil

Bilgisiz çok insan gördüm. Ama sen işi farklı bir noktaya taşımışsın.
Verebileceğin hiçbir cevap olmadığı için ve tamamen haklı olduğum için altı boş yorum yapmışsın. Neresinin bilgisiz olduğunu dahi belirtememişsin zira öyle bir nokta yok. Sadece beynin haksız olduğunu yediremediği için savunma mekanizması olarak saldırmaya geçmiş.

-freq 75 malesef işe yaramıyor yine 60 hz olarak sabit kalıyor.
Farkettiysen özellikle çözünürlük belirttim. O çözünürlük 75Hz destekliyor fakat o kodu yazmazsan 60Hz oynarsın.

Bu arada fazla FPS'nin psikolojiden başka hiçbir şeyi değiştirmediğine inanıyorum. 60Hz monitörde 300FPS oynamanın hiçbir etkisi olduğuna inanmıyorum fakat VSYNC açmak arkadaşın dediği üzre gecikme yapar, FPS'yi kodla sabitlemek ise gecikme yapmaz.

Verebileceğin hiçbir cevap olmadığı için ve tamamen haklı olduğum için altı boş yorum yapmışsın. Neresinin bilgisiz olduğunu dahi belirtememişsin zira öyle bir nokta yok. Sadece beynin haksız olduğunu yediremediği için savunma mekanizması olarak saldırmaya geçmiş.
Kardeşim bu kadar basit bir bilgiyi dahi bilmiyorsun anlatıyoruz anlamak istemiyorsun. Ne dememi bekliyorsun sana pardon? Frekansı 60 Hz olan bir ekran var bu arkadaşımızın elinde. Ne demektir bu? Saniyede 60 kere vuruyor. Görüntüyü sen net ve tek bir resimmiş gibi görüyorsun fakat görüntü genellikle ekranın bir köşesinden çizilmeye başlar karşı tarafına kadar. Dakika 2.26'ya getirirsen görebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şimdi sen eğer 60Hz'e 60FPS alırsan yani 0.0166s başına bir kare verirsen ekranın her vuruşa bir kare gösterebilir. Fakat sen kalkar bunun üstü bir değerde FPS alırsan güzel kardeşim aralara o fazladan aldığın FPS'ler sıkışıyor, sürekli hareket halinde olduğun için.
1 ... - ... 2 ... - ... 3 ... - ... 4 ... - ... 5 ... - ... 6......................................60 Hz
1 . - .2 -. 3. - .4 . -. 5. -. 6 . - . 7 -.......................................100FPS
Yukarıda gördüğün gibi çizilen kareler ve frekans uyuşmuyor yer yer. Bazı kareleri yarım ya da bozuk gösterip sonraki kareye geçiyor ve sen tam bir kare değil iki farklı kareyi yarım yarım görüyorsun alttaki kare üsteki kareden bilmem kaç ms geriden geliyor yer yer. Çünkü daha fazlasını ekran vuramıyor. 60 hakkı var sen ona göstermesi için 100 resim veriyorsun. O da senin dediğine uyuyor fakat yarım yamalak. Daha nasıl anlatabilirim?

Anlattığım şeyin açıklaması yok, basit bir nesnel olgu. Senin yalanlaman bir şeyi değiştirmiyor ki zaten attığın videoda televizyon test ediyorlar izlememe bile gerek yok. Monitörlerle televizyonlar aynı çalışmaz. Aynen kanka Linus'tan iyi biliyorsun. Devam böyle LOL.

Başkalarının bilgileriyle yaşamaya devam mı yani? Nesnel olguymuş falan. Ben 5 senedir ileri seviye CS oyuncusuyum, Hz farkı olan monitör kullanmadıkça 300FPS oynamakla 100FPS oynamanın farkını göremedim kardeş. Bırakın başkalarının görüşlerini kullanmayı, tecrübe edin. Psikolojik etkiden başka bir şey değil. Bunu tartışana kadar çözüm üret konuya. I5 7500, RX470 sisteme kötü demişsin, RX570 kullanıyorum 200'den aşağı FPS almıyorum nasıl oluyor da onun sistemi CS için kötü oluyor?

Anlattığım şeyin açıklaması yok, basit bir nesnel olgu. Senin yalanlaman bir şeyi değiştirmiyor ki zaten attığın videoda televizyon test ediyorlar izlememe bile gerek yok. Monitörlerle televizyonlar aynı çalışmaz. Aynen kanka Linus'tan iyi biliyorsun. Devam böyle LOL.
Anlattığın şeyin açıklaması yok çünkü öyle bir şey yok. Çünkü saçmalıktan ve yanlış bilgiden ötesi değil güzel kardeşim. Açık mı?

Farkettiysen özellikle çözünürlük belirttim. O çözünürlük 75Hz destekliyor fakat o kodu yazmazsan 60Hz oynarsın.

Bu arada fazla FPS'nin psikolojiden başka hiçbir şeyi değiştirmediğine inanıyorum. 60Hz monitörde 300FPS oynamanın hiçbir etkisi olduğuna inanmıyorum fakat VSYNC açmak arkadaşın dediği üzre gecikme yapar, FPS'yi kodla sabitlemek ise gecikme yapmaz.
60hz 300 FPS ve 144Hz 300 FPS ile CSGO oynadınmı acaba ? yoksa sadece 60hz olarakmı oynadın.

Directx 9 olan oyunlarda FPS limiti belirtmen lazım. Sabitlersen lag azalır daha akıcı olur. 150 FPS önerim.

Çoklu CPU kullanımını kapatıp oyunun başlatma seçeneklerine -freq 75, -refresh 75 yazıp oyunu 1280x1024 çözünürlükte deneyebilir misiniz? Bunları internetinizde bir sıkıntı olmadığını varsayarak söylüyorum.
Güzel öneri fakat söylediğin çözünürlük benim ekranım kaldırmıyor Teşekürler.

Geri
Yukarı