CS:GO 4-9 Choke Değeri Sorunu

Rechy

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, su andan itibaren deathmatch ve topluluk sunucularında normalde 0 olan choke, şimdi 4-9 arasında seyir ediyor. Bazı arkadaşlarımda böyle bir sorun yokken kimisi aynı sorundan müzdarip durumda. Bunun herhangi bir çözümü var mı? Yoksa Valve'den kaynaklı bir durum mu? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi sosyaller dilerim.

rate 128000
cl_updaterate 128
cl_cmdrate 128
cl_interp_ratio 1
cl_interp 0 autoexec dosyana bunları yapıştırman sorunu çözecektir. Anlamadıysan daha ayrıntılı anlatabilirim.

rate 128000
cl_updaterate 128
cl_cmdrate 128
cl_interp_ratio 1
cl_interp 0 autoexec dosyana bunları yapıştırman sorunu çözecektir. Anlamadıysan daha ayrıntılı anlatabilirim.
Autoexec dosyamda ayarlar zaten hep bu şekilde lakin console'da cl_updaterate 64 ve 128 olmuyor.Daha öncelerinde bu tür sıkıntılar yaşamıyordum ve son 1 aydan beri durum böyle sistemim şu şekilde;

Anakart - AsusTeK Computer INC - Model - P5G41T - MLX
İşlemci - Intel Pentium Dual-Core CPU E6500@ 2.93 HZ
Ekran Kartı - Nvıdıa Geforce GT 220
Ram - 4+4 8GB 64 Bit işletim sistemi
Harddisk - 236 GB
Windows 7 Ultimate

Fps'i 61'e sabitliyorum sorun olmuyor son bi kaç gündür loss ve choke değeri 0 gözüküyor ve anormal ping mevcut değil.Oyunu başlatma seçeneklerim ise şöyle;-console -nojoy -high -threads 4 -novid +cl_updaterate 128 +cl_cmdrate 128 +cl_interp 0 +cl_interp_ratio 1 +rate 128000.Sorun 1 hafta önce düzelmisti düzelmeden önce yaptığım işlem; İşlemcinin fanında biriken toz yumaklarını temizlemek ve windows'u güncellemek olmuştu şuan ise tekrar vuku buldu.Adeta 1000 ping ile oyun oynarmışçasına her saniye kesit kesit oluyor ekrana gelen kare sayısı yani fps 10 gibi, sanırım sorunun en büyük kaynağı berbat işlemci ve ekran kartı.

rate 128000
cl_updaterate 128
cl_cmdrate 128
cl_interp_ratio 1

Evet malesef choke değeri tekrardan 4-9 arasında seyir etmeye başladı.

CS:GO'yu baştan yüklediğim için choke sorunu yaşamıştım ve bu yazdığım değerler sorunu çözdü. İnternette farklı değerler olarak da bulunuyor aynı çözüm. Bir de bu iki siteye bakabilirsin : How to Reduce Ping in Online Games
How To Reduce Your CS:GO lag with Kill Ping
Bende de ping sorunu var fakat choke ya da sistemle ilgili değil. Bildiğin 700'e çıkıyor hemen iniyor.

CS:GO'yu baştan yüklediğim için choke sorunu yaşamıştım ve bu yazdığım değerler sorunu çözdü. İnternette farklı değerler olarak da bulunuyor aynı çözüm. Bir de bu iki siteye bakabilirsin : How to Reduce Ping in Online Games
How To Reduce Your CS:GO lag with Kill Ping
Bende de ping sorunu var fakat choke ya da sistemle ilgili değil. Bildiğin 700'e çıkıyor hemen iniyor.
Choke boğulmak anlamına geliyor ve sanırım işlemciyle ilgili bi durum. Yeteri kadar iyi işleyemediğinden mütevellit alt yapısal sorun oluyor. Fps normal, ping normal ise sorun işlemcidir. Sorunun tek çözümü yeni bi sistem toplamak olacak anlaşılan. İlgilenip cevap yazdığın için teşekkür eder iyi akşamlar dilerim.

Choke boğulmak anlamına geliyor ve sanırım işlemciyle ilgili bi durum. Yeteri kadar iyi işleyemediğinden mütevellit alt yapısal sorun oluyor. Fps normal, ping normal ise sorun işlemcidir. Sorunun tek çözümü yeni bi sistem toplamak olacak anlaşılan. İlgilenip cevap yazdığın için teşekkür eder iyi akşamlar dilerim.

Siz şaka mısınız? Bir konu hakkında bilginiz yoksa insanları yanlış bilgilenirmeyin! Choke tamamen ağ bağlantısı ve serverlarla alakalı bir sorundur. İşlemciyle uzaktan yakından alakası yoktur.

Siz şaka mısınız? Bir konu hakkında bilginiz yoksa insanları yanlış bilgilenirmeyin! Choke tamamen ağ bağlantısı ve serverlarla alakalı bir sorundur. İşlemciyle uzaktan yakından alakası yoktur.
Ben bu konu hakkında fikir sahibi olmak amacıyla bu gönderiyi açtım. İnsanlardan gerekli bilgi toplayamadığımdan dolayı kendimce bir varsayım yaptım. Mutlaka işlemcidendir işlemcinizi değiştirin gibi bilgiler paylaşmadım. Kısacası bilmediğim konu hakkında insanlarla fikir paylaşmadım. Önyargılı olup bu şekilde çıkışacağınıza güzel bir dille sorunun ne ile alakalı olduğunu açıklayabilirdiniz.

Konuyu hoplatıyım birazda arkadaş sadece yorum yapmak için yapmış olmasın. i7 7700k var choke %14 sence durum işlemci mi yoksa internetti düşünsün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı