CS GO ani Ping artışları

İşletim sistemi
Windows 10

ozcard

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Oyunda pingim 60-70 civarındayen bir anda 300-400 pinge çıkıyor. Bazen de 1000-1600 arası pingi görüyorum bir anda çıkıp düşüyor. Bazen hiç düşmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fazla kişinin internet erişiminize bağlanması MS değerini yükseltir. İSS tarafında olan yoğunluk MS değerini yükseltir. Windows arkaplanda güncelleştirme indirip kurarken MS değeri yükselir. Virüs nedeni yüzünden aynı anda internet kullanımı oldukça arttı diğer bir neden bu olabilir.

Son düzenleme:
Evde interneti kullanan başka birileri yokss başka cihaz bağlı değil ise ya cs.go sunucularıyla alakalı ya da internet sağlayıcınız ile alakalıdır ki Türkiyede yaşadığımız için
muhtemelen internet sağlayıcınızla alakalı

Yüksek ihtimalle yükleme hızınız çoğumuzda olduğu gibi 0.4-0.8MBps aralığında, yani düşük. Evde birisi 200kb'lik resim yüklese dahi anlık ping girecektir. Bilinen tek çözümü ise o evdeki kişinin bilyon tane resmi yüklemesini engellemek. Yükleme hızını sömüren şeyler pinginizi tavana çıkartır.

Yüksek ihtimalle yükleme hızınız çoğumuzda olduğu gibi 0.4-0.8MBps aralığında, yani düşük. Evde birisi 200kb'lik resim yüklese dahi anlık ping girecektir. Bilinen tek çözümü ise o evdeki kişinin bilyon tane resmi yüklemesini engellemek. Yükleme hızını sömüren şeyler pinginizi tavana çıkartır.
İndirme hızım 75, yükleme hızım 8 Mbps.

Wifi ile bağlantı alıyorsanız ve kablosuz ağ kanalınız sabit değilse ping dalgalanması oluyor.

Kablosuz ağ kullananlar kablosuz kanalını sabitlerken en uygun kanalı bulup sabitlemesi lazım.

Ekran Alıntısı.jpg

Bende kanal 13 en rahat olanı mesela. Bu sebeple bu kanala sabitleme yapmışım.

Kablosuz bant genişliğini ben 40 olarak kullanıyorum. Size de tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı