Çözüldü CS:GO anlık takılmalar ve donmalar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

Kadir.R

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Fikir adamı
Arkadaşlar, tüm sürücülerimin güncel olmasına rağmen ve oyunu SSD'ye kurmuş olmama rağmen oyun içinde saniyelik donmalar oluyor. FPS konusunda bir sıkıntı yok, sadece oyun takılıyor. Bir ayarı var mı bu problemin? Nasıl halledebiliriz?

Çözüm
Ortalama FPS'nin biraz altına FPS'ni sabitlemeyi dener misin?
"-high" başlangıç komutunu kullan.
Arkadaşlar, tüm sürücülerimin güncel olmasına rağmen ve oyunu SSD'ye kurmuş olmama rağmen oyun içinde saniyelik donmalar oluyor. FPS konusunda bir sıkıntı yok, sadece oyun takılıyor. Bir ayarı var mı bu problemin? Nasıl halledebiliriz?
Sistemini yazmanı bekleyelim birde tertemiz.

"-high" başlangıç komutunu kullan.

Çözüm
Sistemini yazmanı bekleyelim bir de tertemiz.

i7-4700HQ
GTX 850M 4 GB 128 Bit.
256 GB SSD.
Windows 10 Home
Counter-strike  Global Offensive Screenshot 2020.11.18 - 21.39.51.39.png

Sistem ve driverlar güncel.
"-High" başlangıç komutunu kullan.

FPS'i sabitledim ama bu seferde oyun kasmaya başladı. Acaba NVIDIA denetim masası ayarlarımı mı düşürmem gerekiyor?

@kadir. R
Raminizide yazarsanız güzel olur.
Ayrıca MSI Afterburner ile MHz ve kullanım değerlerinizi ölçüp bizimle paylaşın lütfen.

i7-4700HQ
GTX 850M 4 GB 128 Bit.
256 GB SSD.
Windows 10 HomeEki Görüntüle 742288
Sistem ve driverlar güncel.

FPS'i sabitledim ama bu seferde oyun kasmaya başladı. Acaba NVIDIA denetim masası ayarlarımı mı düşürmem gerekiyor?

MSI Afterburner ile oyun esnasındaki sıcaklık ile ilgili gözlemlerinizi yapın ve buraya yazın, büyük ihtimalle ısınıyor.

Çoklu CPU kullanımını kapatmışsınız. Açın.

Çoklu CPU kullanımını kapatmışsınız. Açın.

Hocam bir şey denemek için onu kapatmıştım. Normal de o ayar hep açık ama açık olduğun da da zaten takılıyordu.
MSI Afterburner ile oyun esnasındaki sıcaklık ile ilgili gözlemlerinizi yapın ve buraya yazın, büyük ihtimalle ısınıyor.

Ekran kartı 75 derece ama işlemci 95 derecelerde. Termal macunu 2 hafta önce değiştirildi. Neden bu kadar işlemci ısınıyor acaba.
@kadir. R
Raminizide yazarsanız güzel olur.
Ayrıca MSI Afterburner ile MHz ve kullanım değerlerinizi ölçüp bizimle paylaşın lütfen.
RAM 8 GB DDR3 1600 MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS'i sabitledim ama bu seferde oyun kasmaya başladı.
FPS'i sabitlemeyin. "0" yapın yani serbest bırakın çünkü CS:GO da FPS sabitlendiği zaman çoğunlukla drop sorunu yaşanıyor.

Ayrıca, işlemcinizin 95 derece olması normal değil yüksek ihtimalle işlemcinin ısınmasından dolayı drop sorunu yaşıyorsunuz.

Hocam bir şey denemek için onu kapatmıştım. Normal de o ayar hep açık ama açık olduğun da da zaten takılıyordu.

Ekran kartı 75 derece ama işlemci 95 derecelerde. Termal macunu 2 hafta önce değiştirildi. Neden bu kadar işlemci ısınıyor acaba.

RAM 8 GB DDR3 1600 MHz.

Fanlara bakın Turbo moduna alın yüksek devirde dönsün. Onun harici kullanım değerlerinizi görmemiz lazım. Çok ısı iyi değildir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı