CS:GO bitiyor mu?

CS:GO bitmez. İnternet kafelerin çoğunda 1.6 ve hatta 1.5 oynandığını düşünürsek temizinden 5-10 yılı vardır.
10 yıl mı? son 10 yıl içinde gelen yeni oyunların akıcılığına ve grafiğini göz önünde bulundurursak,
en fazla 5 yıl veriyorum CS:GO'ya. O da kemik kitle hatrına.

10 yıl mı? Son 10 yıl içinde gelen yeni oyunların akıcılığına ve grafiğini göz önünde bulundurursak,
En fazla 5 yıl veriyorum CS:GO'ya. O da kemik kitle hatrına.

İlk bakışta Valorant kapalı beta başladığında CS'nin biteceği ve Valorant'ın şaha kalkacağı aşırı söylenirdi oyun çıktı oynadık CS'yi bıraktık ardından 2 hafta Valorant oynadık ve CS'den bir farkı olmadığını anladık ama uçmalı kaçmalı karakterlerin gerçekten saçma olduğunu anladıktan sonra ve ezik kitleninde uçan kaçan karakter veya karakterleri aldığını fark ettikten sonra ve aynı CS gibi bir Pass, skin, bıçak mantığı olduğunu görüp sonra toxic (Türk) kitleninde (her serverde Türk var) aşırı fazla olduğunu görüp yaşadıktan sonra anladık ki bu oyun oynanmaz idi bize göre. Sonra CS'den birkaç farkı karakterlerin uçması kaçması. Ve değişik özellikleri olması. O kadar. Ayrıca (mirage haritası çalınmış.) CS anlık değişen 850.000 - 1.100.000 oyuncu sayısı varmış. (Avrupa sunucusu) Valorant günlük 2.500.000 3.000.000 imiş. (sunucular bilinmiyor)

CS:GO kemik kitle ile devam eder ama CS'ye en son büyük güncelleme geldiğinde 3-4 yıl olmuştur Valorant ise 1 ayda neredeyse 2 güncelleme veriyor ve yaklaşık 3 aydır Valorant dayım 1 kere bile hile gelmedi ama CS:GO'da 3 elden birinde mevlana var CS:GO'da Türk serveri yok ve rank sistemi yok bunlar fazla olan eksikler ama şöyle bir şey var Valorant'taki Türk sunucusu tek kelime ile berbat. 8 yaşında çocuk geliyor sinir bozuyor kendi takımına ulti atan Raze mi dersin sıkıştırıp yakan mı dersin her şey var. CS en fazla 3 yıl güncelleme gelmezse 3 yılın sonunda ölü bir oyun olacak hele bu süre içerisinde Valorant bir şekil toxic kitleden kurtulursa o zaman CS:GO neredeyse yok olur.

Corona sebebiyle olmayan offline CS:GO turnuvaları yüzünden eski Hype'ını kaybettiğini ve bu yüzden Valorant'ın CS'yi geçtiğini düşünüyorum. Tabi iki oyunun yapımcısı da çok büyük şirketler öyle kolay unutulacak oyunlar değiller fakat corona dönemi geçtikten sonra CS:GO için büyük bir turnuva düzenlenirse Valorant'ı geçebileceğini düşünüyorum tabii aynısı Valorant için de olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz biraz konuşalım tartışalım.
Valorant biter ama CS bitmez, CS köklü bir oyun yıllardır var. Valorant daha çömez ilk okul çocuğu gibi çok yolu var.

Bunun cevabı bence şöyle. Daha hala aktif olarak CS 1.6 oynayanlar var. CS bir başyapot. Onu öldürecek pyun zor. CS'nin başaramadığı şeyleri çok mükemmel bir şekilde yapması lazım. Mesela Valorant. CS'yi hangi yönlerden geçebilirim diye yaptıkları çok güzel şeyler var.

Yeni konular

Geri
Yukarı