CS:GO devrinin bitmesine üzülüyor musunuz?

CS2'yi bir ben mi beğenmedim? Bence mouse ivmesi kaybolmuş silahlar olması gerektiği gibi değil hissi sadece bende mi var? Bir de round başında her yerin beyaz olması çok kötü olmuş.

Round başında her yerin beyaz olması derken? O CS:GO'da da var ilk başta her yer siyah beyaz gibi oluyor sonrasında satın alma süresi geçtikçe düzeliyor.

Onu ben de düşündüm tabii ki de CS:GO sunucuları hemen kapanmaz insanların geçmesini beklerler, ancak CS2 tutmaz ise CS:GO sunucularını açık bırakmazlar, insanları CS2'ye zorlarlar büyük ihtimalle.
Geçmişte bunun örneğini görmedik, ve bu aynı zamanda şirket için olumsuz bir durum olur diye düşünüyorum. Valve böyle bir hata yapmaz bence, tam tersi sorun neyse o sorunları düzeltip güncelleme olarak yayınlarlar.

Sanmam, oyuncu kitlesini yeni oyuna çekebilmek için güncelleme olarak geldi zaten.
Güncelleme demek ne kadar doğru bilemiyorum, eğer güncelleme dersek şu ana kadarki bütün CS oyunlarına da bunu dememiz lazım gibi bir düşünce oluşturuyor bende. CS2'ye yeni bir oyun demek daha mantıklı diye düşünüyorum

Hiç üzülmüyorum açıkçası. Hile tarafında VAC sistemini sağlam geliştirdilerse ve FPS dengesini düzeltirlerse de kanayan yaraya tuzu basmış iyi olmuş derim. Oyun içi öğe düşmeleri de aynı oldu zaten.

Geçmişte bunun örneğini görmedik, ve bu aynı zamanda şirket için olumsuz bir durum olur diye düşünüyorum. Valve böyle bir hata yapmaz bence, tam tersi sorun neyse o sorunları düzeltip güncelleme olarak yayınlarlar.

Eğer sizin dediğiniz gibi yaparlarsa oyuncu topluluğu ikiye bölünür, bunun bir örneğini CS 1.6 ve Source'da gördük. Elbette çıkan hataları düzeltirler ancak CS2'yi insanlara zorlatırlar. Zaten CS2'nin tutmama gibi bir şansı yok insanlar yıllardır bu oyunu bekliyor. Bunu CS:GO'nun aktif oyuncu sayısından ve CS2'nin genel yorumlarından anlayabilirsiniz.

CS 2'de daha belirgin ve göz yoruyor ayrıca o kadar parlaklık CS gibi bir oyuna tam gitmemiş.

Aynen CS2'de biraz daha fazla belirgin galiba ancak oyuncu topluluğu bunu Valve'a iletirse sorunu çözerler büyük ihtimalle.

Devrimsel nitelikte bir güncelleme olmadı ki. Alt tarafı grafikleri yenilediler. Abartmaya gerek yok.
Hocam devrimsel nitelikte güncelleme olmadı dediniz, bi yandan doğru fakat zaten şu ana kadar CS serisi hep bu şekilde gelişti. Yeni oyunlarda teknik değişimler dışında sadece yeni haritalar getirildi, grafikler yenilendi, silah sayısı arttırıldı vs. (aşırı detaya girip de uzatmaya gerek yok)
Yani Valve'ın CS serisini geliştirme tarzı bu zaten.

Eğer sizin dediğiniz gibi yaparlarsa oyuncu topluluğu ikiye bölünür, bunun bir örneğini CS 1.6 ve Source'da gördük. Elbette çıkan hataları düzeltirler ancak CS2'yi insanlara zorlatırlar. Zaten CS2'nin tutmama gibi bir şansı yok insanlar yıllardır bu oyunu bekliyor. Bunu CS:GO'nun aktif oyuncu sayısından ve CS2'nin genel yorumlarından anlayabilirsiniz.
Evet hocam tutmama şansı pek yok dediğiniz gibi. Belki optimizasyon sıkıntılarından dolayı insanlar geçmeyebilir, ama onu da umarım düzeltirler yakın zamanda.
Bug'ları fln düzeltirler zaten yakın zamanda. Onun dışında asıl sorunun optimizasyon olduğunu düşünüyorum.

Hocam devrimsel nitelikte güncelleme olmadı dediniz, bir yandan doğru fakat zaten şu ana kadar CS serisi hep bu şekilde gelişti. Yeni oyunlarda teknik değişimler dışında sadece yeni haritalar getirildi, grafikler yenilendi, silah sayısı arttırıldı vs. (aşırı detaya girip de uzatmaya gerek yok)
Yani Valve'ın CS serisini geliştirme tarzı bu zaten.

Bunların hepsi CS:GO'ya güncelleme olarak gelseydi yıllar içinde bu oyuna gerek kalmazdı bana göre CS:GO R6S'den sonra en iyi FPS oyunu olmaya devam edecek.

Bunların hepsi CS:GO'ya güncelleme olarak gelseydi yıllar içinde bu oyuna gerek kalmazdı bana göre CS:GO R6S'den sonra en iyi FPS oyunu olmaya devam edecek.
Muhtemelen "Bakın biz yeni bir CS oyunu yaptık, seriyi ilerletmeye devam ediyoruz ve aynı zamanda yakındığınız bütün problemleri de çözmeye çalıştık. " demek için CS:GO'daki asıl sorunları pek düzeltmediler.

Devrimsel nitelikte bir güncelleme olmadı ki. Alt tarafı grafikleri yenilediler. Abartmaya gerek yok.

Aslında devrimsel nitelikte bir güncelleme. Her şeyden öte oyunun oyun motoru değişti. Grafiklerin yanı sıra (ki bence grafik tarafında aman aman bir gelişme yok CS:GO'nun karanlık havası gitmiş ve sis bombasında yenilik var, gölgelendirme olarak vs. Çok büyük yenilikler yok, gölgeler en yüksek grafik ayarlarında bile hâla piksel piksel.) Oyunda birçok yenileme var. Haritalar değişti, subtick geldi (ki bana göre sadece bu bile büyük bir yenilik), arayüz tamamen değişti, ses tarafında artık ayak sesleri vs. Çok daha gerçekçi, VAC tarafında büyük yenilikler var, ayrıca oyun artık daha güncel tutulacak, Valve oyun ile daha fazla ilgilenecek. Ayrıca şunu unutmamak lazım ki bu CS2'nin başlangıcı, oyuna çok fazla güncelleme gelecek, belki daha fazla harita vs. Gelecek. Zamanla daha iyi bir oyun olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı