CS:GO düşük CPU kullanımı

Pc_ DeLiSi

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba sorum şu CS:GO'da ayarları en yükseğe alıp çözünürlüğü 4 k yapıyorum ekran kartı kullanımı 50 seviyelerinde işlemci ise 20 ayarları en düşük yapıp çözünürlüğüde 1280X960 yaptığımda ekran kartı kullanımı 30- 40 seviyelerinde işlemci ise 7-20 yani en düşük ayardada en yüksektede CPU kullanımım artmıyor sizde de aynımı bu durum.

Sistemim:
AMD Ryzen 7- 2700 (3.20GHz)

ASUS Prime A320M-F DDR4 anakart.

Ballistix 16 GB DDR4 RAM (3000MHz)

Gigabyt GTX 1070. 8 GB DDR5 ekran kartı.

Adata 240 GB SSD.

1 TB HDD.

Xigmatek kule tipi CPU soğutucu.

FPS 700W 80 Plus.

Gamepower 23.6 inc 144 Hz Curved Gaming monitör.

Görev yöneticisinden,uygulamaya yüksek öncelik verip öyle dener misiniz? Ve ayarlardan çoklu CPU kullanımı etkin olmalı.

İşlemciniz ekran kartınız için fazlasıyla yeterli. Zaten CPU kullanımı düşük olmalı sadece CPU'yu fazla kullanan oyunlarda bir nebze olsun yüksek olur ama yinede işlemci güçlüyse fazla olmaz.
R5 2600 + GTX 1070 kombinasyonunu kullanıyorum CS:GO, LOL, Valorant gibi düşük grafikli oyunlarda bendede GPU kullanım ve CPU kullanımı düşük, olması gereken bu.

Ben en düşük ayaralarda CPU kullanımı yüksek GPU kullanımı az diye biliyorum. Çünkü düşük ayarlarda fazla FPS alıyorsunuz bu da işlemciye yük biniyor diye biliyorum. En yüksekte ise tam tersi diye oluyor herhalde. Ama sizinki gibi güçlü bir işlemci için normal bizim gibi pek de güçlü işlemciler kullanmayan sistemlerde dediğim gibi oluyor sanırım.

Bana da normal gelmiyor bazen 200 oluyor bazen 100'e düşüyor. CS:GO oyunu böyle diye biliyorum FPS her gün gittikçe değişiyor diye biliyorum en mantıklısı FPS'i sabitlemek.

Geri
Yukarı