CS:GO FPS en fazla 400 FPS oluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

erhankesgun

Decapat
Merhaba arkadaşlar benim sistemim yeterli ama Max 400 FPS alıyorum 401 bile olmuyor. Ben bu sınırı nasıl kaldırırım?

Ya hocam lütfen sakın bu "Hertz değerinin üzerine çıkarsanız yüksek FPS'in anlamı olmaz." cümlelerine kanmayın. Cidden böyle bilgileri kim yayıyor, anlamış değilim. Şöyle bir şey isteyeceğim sizden. Oyunu açıp sırasıyla şu komutları ve dediklerimi yapın.
sv_cheats 1
noclip
İkinci komutu yazdıktan sonra bildiğiniz uçacaksınız. Sizden haritanın altına gelip ekranın siyah olacağı veya etrafta maviden başka hiçbir şey olmayacağı alanda aldığınız FPS değerlerini yazmanızı istiyorum. Eğer ekran sadece siyah ya da mavi bir alandayken de sabit değer alıyorsanız yüksek ihtimalle kısıtlama yemişsinizdir. Bazen "fps_max 0" yazsanız bile çalıştırma seçenekleri veya ekran kartlarının performans optimizasyonları yüzünden bu değerler düzgün bir şekilde alınamamakta. Fakat siyah veya mavi ekranda FPS değerlerininiz 400'ün çok üzerindeyse normal bir problem yok demektir. Daha yüksek FPS almak için görüntü ayarlarını ve çözünürlüğü kısmanız gerekiyor.

Bir de AMD için yapar mısın ? AMD Rx560x benim ki
Maalesef AMD hakkında bir bilgim yok. NVIDIA kartlarda çözümü kolay.
Masaüstünde sağ tık > NVIDIA Denetim Masası > Programlar bölümüne gelip CS:GO'nun dosyasını seçin > Dikey senkronizasyon > Kapalı
Dikkat! FPS sınırlamayı kaldırmak bilgisayarın tam performansta kullanılmasına sebep olacaktır. FPS limiti olmaması donanımı daha çok ısındırabilir ve bilgisayar yorulabilir. Herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum.

Ya hocam lütfen sakın bu "Hertz değerinin üzerine çıkarsanız yüksek FPS'in anlamı olmaz." cümlelerine kanmayın. Cidden böyle bilgileri kim yayıyor, anlamış değilim. Şöyle bir şey isteyeceğim sizden. Oyunu açıp sırasıyla şu komutları ve dediklerimi yapın.
Sv_cheats 1
Noclip
İkinci komutu yazdıktan sonra bildiğiniz uçacaksınız. Sizden haritanın altına gelip ekranın siyah olacağı veya etrafta maviden başka hiçbir şey olmayacağı alanda aldığınız FPS değerlerini yazmanızı istiyorum. Eğer ekran sadece siyah ya da mavi bir alandayken de sabit değer alıyorsanız yüksek ihtimalle kısıtlama yemişsinizdir. Bazen "fps_max 0" yazsanız bile çalıştırma seçenekleri veya ekran kartlarının performans optimizasyonları yüzünden bu değerler düzgün bir şekilde alınamamakta. Fakat siyah veya mavi ekranda FPS değerlerininiz 400'ün çok üzerindeyse normal bir problem yok demektir. Daha yüksek FPS almak için görüntü ayarlarını ve çözünürlüğü kısmanız gerekiyor.

Dediğinizi çevrim dışı modda denedim ve fpsmax 0 kodunu da denedim, garip bir şekilde çevrim dışı modda işe yaradı ve Online'a geçtiğimde 400'ün üstüne çıkıyor ancak 660 civarlarından 260'a kadar düşmekte bunun sebebini biliyor musun? Çoğu oyunda böyle oluyor.

Dediğinizi çevrim dışı modda denedim ve fpsmax 0 kodunu da denedim, garip bir şekilde çevrim dışı modda işe yaradı ve Online'a geçtiğimde 400'ün üstüne çıkıyor ancak 660 civarlarından 260'a kadar düşmekte bunun sebebini biliyor musun? Çoğu oyunda böyle oluyor.

Demek ki ortada yazılımsal bir sınır yok. Nereye baktığına göre FPS değişir bu gayet normal.

Ping, sunucu yoğunluğu vb sebepler. Bilgisayarın online modda diğer oyuncuların her birinin hareketini anlık işliyor. Kalabalığa karıştıkça drop yiyorsun. Anormal bir durum yok.

FPS değeri ne kadar monitörünüzün üstüne çıkarsa oyun o kadar yavaşlar veya smoothlaşır oyunun akması farklı olur deneyip sizde görebilirsiniz oyun ne kadar akıcıysa o kadar rahat oyun oynanır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı