CS:GO FPS en fazla 400 FPS oluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

erhankesgun

Decapat
Merhaba arkadaşlar benim sistemim yeterli ama Max 400 FPS alıyorum 401 bile olmuyor. Ben bu sınırı nasıl kaldırırım?

Bu mesaj komple yanlış bilgi. Monitör 60Hz olsa bile daha çok FPS alırsan o kareler daha güncel olur. 144Hz kullanıyorum 144 FPS ile 200+ FPS farkını hissedebiliyorum.
Bunu her yerde okuyorum ama ben neden hissetmiyorum? Laptopum 144 Hz, telefonum da 60-90-144 Hz arasında değiştirebiliyorum. Nedense bana 60 ve 144 arasında hiç fark yok gibi geliyor. Kimi zaman 200+ FPS alıyorum bazı oyunlarda yine hissetmedim bir fark.

Bunu her yerde okuyorum ama ben neden hissetmiyorum? Laptopum 144 Hz, telefonum da 60-90-144 Hz arasında değiştirebiliyorum. Nedense bana 60 ve 144 arasında hiç fark yok gibi geliyor. Kimi zaman 200+ FPS alıyorum bazı oyunlarda yine hissetmedim bir fark.

60Hz monitörde oyna bir de 144Hz de oyna internet kafeye falan git dene.

Hocam rekabetçi oyunlarda rakibi daha hızlı görme gibi etkileri var. Aynı zamanda fark az gözüksede internette ağır çekim videolar var.

60Hz ile 144Hz arasında dağlar var. Dust 2 de midden AWP keserken 60Hz monitörde adamın gölgesine sıkarsın. 144Hz de adam geçtiği sırada onu vurabilirsin.

Monitörün 144 Hertz ise o FPS 500'ü bırak 800 bile olsa bilgisayarın gene sana 144 FPS gösterir. Bu kadar basit ben mesela 60 FPS sabit oynuyorum neden dersen? Monitörüm 60 Hertz.

Yani 500 yapınca hiçbir şey değişmeyecek V-Sync yani Hertz sayısı ne kadarsa sabitliyor ben o kutucuğu kapatsam oyunda 140-150 FPS almaktayım.

Bilgisayar o 400 FPS yazısını sana göstermek için zorlanıyor ısınıyor ve fan hızları çoğalıyor fakat sen o V-Sync kutusunu açsan hem fan hızın azalacak hem de ısınmayacak.
Kardeşim sen haklısın. Eski oyunları açtığında oyunun tamamında 2500fps oynayacaksın. Ve bu varsayılan bir fps olmadığından dolayı oyunun fonksiyonlarını yavaşlatımakta. Hem 2500 fps oynasan ne fark edecek ki. Monitörün kaç hz ise sabitle geç uğraşma abi.

Kardeşim sen haklısın. Eski oyunları açtığında oyunun tamamında 2500fps oynayacaksın. Ve bu varsayılan bir fps olmadığından dolayı oyunun fonksiyonlarını yavaşlatımakta. Hem 2500 fps oynasan ne fark edecek ki. Monitörün kaç hz ise sabitle geç uğraşma abi.
Sonunda beni anlayan biri :) Fakat LOL de ben FPS yi 100 e sabitledim 60 hertz olmasına rağmen 😃😃😃😃

Hocam bende 400 FPS'de takılıyordum ve fps_max 0 yapınca geçti.

Merhaba arkadaşlar benim sistemim yeterli ama Max 400 FPS alıyorum 401 bile olmuyor. Ben bu sınırı nasıl kaldırırım?

Kardeşim, monitörün kaç herz ise o FPS de oynarsın monitörün 60 ise 60 FPS,144 ise 144 FPS,monitörün 144 herz ise ekranda istiyorsan 10000 FPS yazsın sen 144 FPS oynarsın. Yani kardeşim bence fazla uğraşma derim ama yine de sen bilirsin konsoldan FPS limitini kaldırabiliyor olman lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı