CS:GO FPS sınırlaması

unknown11212

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımın fanları ve termal macunu biraz eskidiği için biraz fazla ısınmaya başladı. Fanlar rahatsız edici. Elime para geçince yenileyeceğim ama kısa sürmeyecek. 3-4 ay falan beklemem gerek. Bu yüzden CS:GO'da gereğinden fazla FPS aldığım için ekranımın yenileme hızı olan 75 FPS'ye oyun içinden "fps_max 75" komutu ile sabitledim. Fakat hafif takılmalara yol açtı. Sonra NVIDIA Denetim Masası üzerinden sınırladım. Bu sefer de fare ivmesi ile alakalı bir sıkıntı hissettim. V-Sync zaten giriş gecikmesine yol açıyor. Bunu nasıl sınırlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
V-Sync'yi açın. FPS'inizi 75'e sabitleyecek ve input lag yapacak. Sonra oyun içinden 1 FPS düşürterek "fps_max 74" yazın. Bu sayede input lag da geçecek. Yani en azından bende geçiyor :D ama denemeye değer.

Az FPS alınca daha mı az ısınmış olacak ?
Ben genelde topluluk sunucularında ak_redline gibi ufak maplerde oynuyorum. Yani bu sebeple 300-400 FPS alıyorum. Bu da demek oluyor ki işlemcim ve GPU'm gereğinden fazla kare üretiyor. Sabitlediğim zaman ikisininde kullanımı azalıyor. Kısaca daha az ısınmasına yarıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı