CS:GO GTX 1060 3GB Düşük FPS

AtakanGuney

Hectopat
Arkadaşlar CS:GO oyununda darboğaz olmadan ekran kartı %100 kullanılırken dust 2 haritasında 80-150 FPS alıyorum. Beni şaşırtan olay şu: GTX 1060 nasil böyle bir oyunda bu kadar az FPS verebilir? Ben kafadan 120-250 FPS aradı bekliyordum. İşin garibi de darboğaz vb bir sorun da yok...
i5 7500
GTX 1060 3 GB
B250-F
16 GB (8x2 2400MHz) RAM

Csgoda çok fazla ekran kartına bakmayın. İşlemci olarak sağlam gözüküyor darboğaz gibi birşey olmadığından eminmisiniz? Birde ekstra olarak ekran kartı csgoda nasıl %100 kullanıyor orayada takıldım. 2k da felanmı oynuyorsunuz?

CS GO ekran kartından çok işlemci bazlı bir oyun işlemcinizi değerlendirmeniz gerek 1060 3GB zaten güçlü bir kart fakat işlemcinizin verebileceği değerlere göre aldığınız FPS normal şaşırmanıza gerek yok :) önerim başlatma kodları ile çalıştırırsanız bir nebze daha iyi olabilir.

Bende de 1060 3GB ve R5 2600 var, 16 GB 3000MHz RAM var. 1280*960 çözünürlükte düşük ayarlarda (önerilen ayarlar) 230-400 arası alıyorum. İlginç.

Ryzen 5 2600 i5 7500'a göre daha güçlü bir işlemci hocam dediğim gibi CS ekran kartı değil işlemciye bakıyor bu değerler gayet normal sizin için :)

Driverlar güncel mi? Çözünürlük ne?
Evet güncel, çözünürlük 1920x1080.
Csgoda çok fazla ekran kartına bakmayın. İşlemci olarak sağlam gözüküyor darboğaz gibi birşey olmadığından eminmisiniz? Birde ekstra olarak ekran kartı csgoda nasıl %100 kullanıyor orayada takıldım. 2k da felanmı oynuyorsunuz?
1080p oynuyorum, darboğaz yok ekran kartı 100 kullanılıyor, işlemci 50 falan kullanılıyor.
CS GO ekran kartından çok işlemci bazlı bir oyun işlemcinizi değerlendirmeniz gerek 1060 3GB zaten güçlü bir kart fakat işlemcinizin verebileceği değerlere göre aldığınız FPS normal şaşırmanıza gerek yok :) önerim başlatma kodları ile çalıştırırsanız bir nebze daha iyi olabilir.
Tamam da 80 FPS diyorum, GTA V'de daha fazla fps alıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı