Çözüldü i5 7500 GTX 1060 3GB düşük FPS sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HakanTeller

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba ben 1,5 sene önce bir sistem topladım son günlerde sistemimde oyunlarda fotoğraftaki gibi sıkıntılarla karşılaşıyorum Battlefield 5 Ultra ayarlarda ekran kartı kullanımı düşük 30 FPS anca oynuyorum bu değerler i5 7500 GTX 1060 3GB için normal değerler mi? İnternette videolara baktığımda insanlar 60 FPS rahat oynayabiliyorlar sıkıntı nedir sizce?

Tam sistemim:

MSI GTX 1060 3GB Gaming X GPU
i5 7500 3.4 GHz işlemci
8 GB 2400 MHz RAM

Screenshot_1-min.png

Çözüm
Çift kanal şart.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O oyunda ayarları o kadar da yükseltmeyin. Hem sistem RAM'i hem de VRAM yetersiz kalır. RAM yetersiz kalmış zaten. Üstelik tek kanal. Orta ve yüksek karışık, daha optimize bir grafik ayarı yapın.

Şu an RAM genel olarak sistemi kısıtladığı için o değerlerin yorumunu yapmaya gerek yok. İşlemci doğal olarak biraz fazla kullanılıyor ve ekran kartı da az kullanılıyor.

Şu anki belleğim 8 GB Corsair Vengeance 2133 MHz DDR4.
Hi-Level 4 GB 2133 MHz DDR4 RAM alıp taksam sorunu bir derecede olsa düzeltebilir miyim?
Hayır, 8+4 GB ile bazı veriler tek, bazı veriler çift kanal işlenir. Bu da karışık bir performans almanıza sebep olur. Ayrıca Hi-Level marka çok kötüdür, almamanızı öneririm.

Mümkünse 2x8 yapın. :)

Çift kanal şart.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çift kanal ram kullanırsam. 60 FPS daha mı fazla alırım ? Mesela 60 fps alıyorum. Bi oyunda 120 mi olur ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı